foto

Neil Marshall

  • nar. 25.5.1970 (46 let)
    Newcastle upon Tyne, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Tento britský scénarista a režisér akčních a hororových filmů na sebe výrazně upozornil v roce 2002 filmem PSÍ VOJÁCI a oživil žánr o vlkodlacích. Narodil se 25. 5. 1970 v Anglii. Vztah k hrůzným a strašidelným filmům si vytvořil již v útlém věku, když mu bylo kolem 6 let, tak jednoho dne místo spánku zůstal u sledování televize, kde zrovna běžel film FRANKENSTEIN. Film ho uchvátil jak strašidelnou atmosférou, tak i tím že prý dokázal soucítit s tímto monstrem. Další velkou inspirací mu byly např. filmy THE SHINNING, THE OMEN a v neposlední řadě THE THING, Zejména pak film DOBYVATELÉ ZTRACENÉ ARCHY, který Niel viděl v 11ti letech rozhodl o tom že chce být právě režisérem.

Po dokončení filmové školy v Newcastle přijal krátkodobou nabídku na editora filmů, např. krátkého DRIVEN (1994) a nebo filmu KILLING TIME (1998). V Této době už však Neil měl v hlavě sen o svém vlastním filmu. Velmi ho lákala myšlenka spojení vojenského žánru versus mýtu o vlkodlacích. Myšlenka nadpřirozena přímo na bojišti ho velmi lákala a v roce 2000 padla tedy první klapka k filmu DOG SOLDIERS. Tento film měl v kinech celkem slušný úspěch a Neil byl mile překvapen a tímto úspěchem ohromen.

V roce 2006 přichází s dalším filmem na podobné téma. Tentokrát se Neilovi honila hlavou myšlenka o expedici která je hluboko v jeskyni terorizována neznámým tvorem. Jakoby toho nebylo málo rozhodl se Neil do rolí obětí obsadit pouze ženy což velmi přidalo fimu na hrůzostrašné atmosféře. Slovo dalo slovo a tak se v Pinewood Studios v Londýně začal natáčet horor THE DESCENT s rozpočtem 3,5 milionu liber. Film měl premieru v létě roce 2005 v Anglii a o necelý rok i v USA. Úspěch filmu Niela navnadil k natočení svého v pořadí třetího snu. Snil totiž o filmu který by byl směsicí např. ESCPAE FROM NEW YORK a MAD MAX. V roce 2008 tedy Neil přichází s postapokalyptickým filmem DOOMSDAY.

Tomáš "TomikZlesa" Snovický

Režijní filmografie

2016 Skull Island: Blood of the King
The Last Voyage of Demeter
Timeless (TV seriál)
2015 Tales of Halloween
2014 Black Sails (TV seriál)
Constantine (TV seriál)
Hra o trůny (TV seriál)
Strážci na Zdi (S04E09)
2013 Hannibal (TV seriál)
2012 Hra o trůny (TV seriál)
Oheň a voda (S02E09)
2010 Centurion
2008 Soudný den
2005 Pád do tmy
2002 Psí vojáci
1999 Combat

Scenáristická filmografie

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(109)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace