foto

Rhys Darby

  • nar. 21.3.1974 (43 let)
    Nový Zéland
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Už na škole byl největším komikem a i přes to, že roku 1991 nastoupil do armády, to tak i zůstalo. Roku 1994 odešel a o rok později nastoupil na univerzitu, kde se stal komikem školy a sklízel velké ovace. Se svým spolukomikem Grantem Lobbanem uspořádávali comedy festivaly a vyhráli několik soutěží. Poté se přesunul do Aucklandu kde začal svojí solo dráhu.

Jako tzv. Stand up komediant, slavil svým energetickým a kreativním provedením na Novém Zélandě velké úspěchy, při svých vystoupení kombinoval vyprávění příběhů s vytvářením různých zvukových efektů. O tom svědčí nominace (2001 a 2002) na BILLY T AWARD, což je pro komiky na Novém Zélandu nejprestižnější ocenění a hned na to se odstěhoval do Anglie (2002).

Poprvé (2006) se na televizní obrazovce objevil v pořadu THE SLAMMER což byl pořad BBC určený pro děti, kde vystupovali různí komici. Dále v "Ellen’s Really Big Show" a "The Comedy Store", ale až pořádný start byl s dvojicí zpívajících komiků ze skupiny FLIGHT OF THE CONCHORDS, kteří zaujali HBO a získali prostředky na natočení první série a dnes už i druhé série svého seriálu. Darby zde hraje roli managera dvojčlené skupiny FOTC, které se snaží pomoci prosadit.

Rhys Darby se objevil i na filmových plátnech. Jeho první větší snímek, kde hrál vedlejší roli potrhlého spolupracovníka Carla (Jim Carrey) se stal YES MAN, který si vydělal přes 200 milionů. Dále si zahrál roli ve snímku PIRÁTI NA VLNÁCH, jakožto jeden z DJ na lodi Radio rock.

Uvidíme zdali se Rhys Darby ukáže a ve větší roli prokáže svůj herecký um, jakou roli mu režiséři připraví, to už je ve hvězdách.

David "Bijazdic" Brázda

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

2014 Short Poppies (TV seriál)

Dokumentární

2008 Rocked the Nation (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace