foto

Henry Cavill

  • nar. 5.5.1983 (33 let)
    Jersey, Normanské ostrovy, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Henry William Dalgliesh Cavill vyrůstal v Jersey, na malém ostrově mezi Anglií a Francií. Má čtyři batry, jeho vysněnou rolí je Alexandr Veliký, má rád rugby, které ale kvůli zranění už nehraje a zajímá se o egyptologii. Chodil na internátní školu (Stowe Schoole), kde si zahrál v mnoha hrách.

Byl první volbou Stephanie Meyerové pro roli Edwarda v adaptaci STMÍVÁNÍ. Než ovšem došlo k natáčení, bylo Henrymu 25 let a na roli 17tiletého Edwarda Culena se nehodil. Účastnil se konkursu na roli Bruce Waynea/Batmana v BATMAN ZAČÍNÁ, roli však získal Christian Bale. Po tom, co neuspěl ani v konkursech na Clarka Kenta/Supermana a Jamese Bonda (pro tuto roli byl prý příliš mladý), získal v prosinci roku 2005 od časopisu Empire Magazine titul „nejnešťastnější muž v Hollywoodu“.

I přesto jsme ho mohli vidět v několika velmi známých filmech. V HRABĚ MONTE CRISTO si zahrál Alberta Mondegu, v TRISTANOVI A ISOLDĚ pak Melota a v HVĚZDNÉM PRACHU ztělesnil Humphreyho, nápadníka krásné Victorie (Sienna Miller).

V současné době je znám především svou rolí v historickém seriálu TUDOROVCI, kde představuje Charlese Brandona, vévodu ze Suffolku, přítele samotného krále Jindřicha, k jehož nelibosti se ožení s jeho sestrou, princeznou Markétou. V roce 2009 pracuje na filmu WHATEVER WORKS, romantické komedii Woodyho Allena a byl také vybrán pro roli ve fantasy filmu WAR OF THE GODS režiséra Tarsema Singha. Film je zatím převážně ve fázi plánování a Cavill je prvním a zatím jediným hercem, který byl do filmu obsazen.

Bára "Lolita" Fuxová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace