foto

Isabela Bencová-Smečková

  • nar. 21.4.1978 (38 let)
    Karlovy Vary, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Isabela Bencová-Smečková se narodila 21.4. 1978 v Karlových Varech. Pro hereckou kariéru se rozhodla ve 13 letech a úspěšně vystudovala činoherní herectví v ateliéru Josefa Karlíka na brněnské JAMU. Před studiem už získávala zkušenosti v divadle, konkrétně v Západočeském divadle v Chebu a rok v Malém divadle v Českých Budějovicích. Během studií hrála tři roky v brněnském divadle Polárka, objevila se v divadelních hrách např. O modrém ptáčku, Heroin, Epištoly k nesmělým milencům, Gulliverovy cesty, Huckleberry Finn.

V divadle Polárka potkala svého budoucího manžela herce, skladatele a dramatika Davida Smečku. Od roku 2005 je členkou Klicperova divadla v Hradci Králové, kde působí dodnes. Za zmínku stojí hry jako Mefisto, Silnice, Dámská šatna, Jarmilka, Petrolejové lampy.

Na televizní role byla velmi opatrná, dokonce několik nabídek odmítla. Možná i proto má na svém kontě zatím jen dva celovečerní filmy. V roce 2002 jí debutující Dan Svátek obsadil do filmu ZATRACENÍ a o rok později se objevila ve filmu Davida Ondříčka JEDNA RUKA NETLESKÁ.

Tom "mchnk" .

Herecká filmografie

2016 Atentát (TV seriál)
Svědectví za mřížemi (E12)
2015 Policie Modrava (TV seriál)
Vražedné esemesky (S01E12)
2014 SM Kabaret: Kabaret oživlých mrtvol (divadelní záznam)
2012 Figarova svatba (divadelní záznam)
2003 Jedna ruka netleská
2002 Zatracení

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace