foto

Nick Swardson

  • nar. 7.10.1976 (40 let)
    Minneapolis, Minnesota, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodil se 9. října v roce 1976 v  Minneapolis, Minnesota USA, Pamele a Rogeru Ericovi Swardsonovi. Je nejmladší ze tří sourozenců- má sestru Rachel a bratra Johna.  
Swardson navštěvoval St. Paul Central High, ve věku 16 let se začal zajímat o improvizaci v komediích. V tomto věku také bojoval s alkoholem a drogami, to vedlo k jeho vyloučení ze školy. Byl zapsán v rehabilitačním programu na odvykání.  Po absolvování v roce 1996 se rozhodl věnovat stand-up vystupování, místo studia na vysoké škole. Viděl stand-up jako odrazový můstek ke kariéře ve filmu.  
Začal hrát stand-up ve věku 18 let. Navštěvoval Open Mic večery v Minneapolis klubu Acme Comedy Co. Poté co na sebe upozornil díky stand-up vystupování, byl pozván se svýmo stand-up vystoupením na festival komedií USA Arts Festival a to ve věku 20 let. Swardson nakonec opustil Minneapolis a odjel do New Yorku, aby se zviditelnil. Pak cestoval do Los Angeles, kde byl hlavní hvězdou v mnoha nočních klubech. Swardson začal dostávat práci v reklamách a v malých rolích např. v sitcomu  LATELINE v roce 1999. V roce 2000 si zahrál ve filmu ALMOST FAMOUS šíleného Davida Bowieho. Poté se objevil na různých věhlasných stand-up festivalech.
V roce 2003 napsal scénář k filmu NEJHLEDANĚJŠÍ V MALIBU společně s Jamie Kennedym. Ve stejném roce dostal roli v seriálu RENO 911. V témže roce se skamarádil s Adamem Sandlerem a vytvořili scénář k filmu GRANDMA´S BOY,  který měl premiéru v roce 2006. Dále vytvářel různé projekty, za zmínku stojí z roku 2004 GAY ROBOT.  Dále produkuje a hraje převážně v komediích. Nick Swardson alias "Swardy,  nám jistě předvede ještě další "ulítlý" role. 
 
 
 

Rostislav "Rostiiik" Hlaváček

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Producentská filmografie

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace