foto

Ana de la Reguera

  • nar. 8.4.1977 (39 let)
    Veracruz, Veracruz, Mexiko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Ana De la Reguera vyrostla ve státě Veracruz na pobřeží Mexického zálivu. Studovala umění na kulturním institutu ve Veracruz, později přestoupila do televizního střediska pro umělecké vzdělávání (CEA) a uměleckého institutu TV Aztecas (CEFAC) v Mexico City. Nakonec studovala herectví v Los Angeles a také u Juana Carlose Corzzi ve Španělsku. Krátce na to se věnovala divadlu, přičemž za své výkony získala hned dvě ceny. Jednu za "nejlepší herečku" od Asociace divadelních kritiků a novinářů v Mexiku a druhou za "nejslibnější herečku roku".

Ana De la Reguera odstartovala svou profesionální kariéru rolí v telenovele AZUL (1996), následovanou PUEBLO CHICO, INFIERNO GRANDE (1997), za kterou získala cenu Heraldo za "nejlepší objev roku". Průlomem v kariéře seriálové hvězdičky byl film POR LA LIBRE (2000), který jí získal hned dvě nominace: "El Heraldo de la Revelación Femenina" (nejlepší nová herečka) a "Eres Mejor Actriz" (nejlepší ženský herecký výkon). Dalším významným krokem v její kariéře byla role ve filmu UN SECRETO DE ESPERANZA (2002), kde se právě objevila po boku, na Oscara nominované, Katy Jurado, jedné z největších mexických hereckých legend.

Ve Spojených státech se vrátila k seriálovým postavám. Za zmínku stojí kritiky uznávaný seriál v produkci HBO a Willa Farrella EASTBOUND & DOWN (Nahoru a dolů 2009), kde si zahrála po boku Dannyho McBridea jako jeho objekt zájmu a zdroje "Kennyho síly". Její krásnou tvář jsme mohli také zahlédnout například ve filmu s Jackem Blackem BOŽÍ ZÁPASNÍK (Nacho Libre 2006) v roli sestry Encarnacióny.

Jako by jí vytíženost obsazované hvězdy nestačila, zapojuje se do charitativních činností. Nedávno nahrála na YouTube video s cílem pomoci rozšířit podvědomí o státě Veracruz, který byl zasažen zničujícím hurikánem Karl. Další kampaně se šíří přes Twitter, různé weby a sociální sítě a získávají potřebné peníze pro oběti hurikánu. Ana De la Reguera také založila VeracruzANA AC, což je charitativní organizace, jejímž posláním je získávat finanční prostředky na podporu turismu v hurikánem stiženém Veracruz.

Tato obětavá kráska má před sebou slibnou kariéru a řadí se tak k několika málo slavným herečkám v historii moderního Mexika.

Marek "Segrestor" Pinkava

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace