foto

Robin Weigert

  • nar. 7.7.1969 (47 let)
    Washington, District of Columbia, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Robin Weigert je americká televizní a filmová herečka. Weigert se narodila ve Washingtonu D.C. a je židovského původu. Po absolvování Brandeis University v roce 1991, navštěvovala Weigert New York University a na Tisch School of the Arts získala titul Master of Fine Arts. Po dekádě divadelního hraní, především v New Yorku, se Weigert přestěhovala do Los Angeles, kde ztvárnila mnoho televizních a filmových rolí.

Weigert je divákům známa pro účinkování v seriálu DEADWOOD /2004-2006/, kde hrála postavu Calamity Jane. V roce 2004 byla nominována na cenu Emmy Award pro mimořádný herecký výkon ve vedlejší ženské roli v tomto drama seriálu. Ve stejné kategorii a za stejný seriál byla nominována na cenu Prism Award /2005/ a s celým štábem byla taktéž nominována na cenu Screen Actors Guild Awards /2007/.

V dramatu THINGS WE LOST IN THE FIRE /2007/ hrála vedlejší roli Brendy spolu s Beniciem Del Torem a Halle Berry v hlavních rolích. V komedii THE SESSIONS /2012/ opět účinkovala ve vedlejší roli Susan a v dramatu CONCUSSION /2013/ ztvárnila jednu z hlavních postav Abby Ableman v režii Stacy Passon. Díky této roli byla v roce 2013 nominována na cenu Breakthrough Award na předáváni cen Gotham Awards.

K dnešnímu dni /2014/ byla její největší rolí postava Hannelore ve stejnojmenné filmové adaptaci románu Josepha Kanona THE GOOD GERMAN /2006/, v režii Stevena Soderbergha. V roli právničky motorkářského klubu se objevuje v drama seriálu SONS OF ANARCHY /2008-současnost 2014/ a pravidelnou roli manipulátorky Gradishar ztvárňuje v drama seriálu CHICAGO PD /2014/.

Jejím vzorem je její 95-letý dědeček Harold Laufman, spisovatel a chirurg v důchodu. Jeden čas se živila jako recepční a číšnice a sama prohlásila, že se považuje za jednu z nejhorších servírek na světě.

Lukáš "gatuso" Častulík

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace