foto

Christopher Miller

  • nar. 23.9.1975 (41 let)
    Everett, Washington, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Christopher Miller začal svou kariéru společně s Philem Lordem výrobou animovaných filmů na Dartmouth College, kde na sebe upozornil společnost Walt Disney Company, pro kterou posléze vytvořil, režíroval a produkoval animovaný seriál stanice MTV Clone High.

Kromě scenáristické práce pro televizi se Lord a Miller podílejí také jako vedoucí výroby na televizním seriálu How I Met Your Mother, sitcomu stanice CBS, který mimo jiné získal i ceny Emmy, a také jako vedoucí výroby televizního filmu Awesometown a pilotního dílu seriálu Phil Hendrie. Společně se také jako konzultační producenti podíleli na televizních seriálech Jake In Progress a Cracking Up, jako vedoucí producenti na seriálech Method & Red a Luis, a jako scenáristé seriálu Zoe, Duncan, Jack & Jane.

Miller také v seriálu Clone High namluvil postavy Johna F. Kennedyho a pana Butlertrona a v seriálu Caroline in the City ztvárnil roli Cliffa. Miller s Lordem prohlašují, že práci na nedělních animovaných filmech ve společnosti Walt Disney Company dostali nedopatřením. Poté dostali nabídku od stanice Touchstone Television, pro kterou vytvářeli animované seriály, určené pro hlavní vysílací čas.

V roce 1998 v době studia Miller získal za svůj krátký animovaný film Sleazy Goes to France cenu New England Film and Video Festival Award. Pracoval také jako šéfredaktor školního humoristického časopisu The Jack-o-Lantern, který byl vydáván na Dartmouth College, kde vystudoval politické vědy a umění.

Zdroj: Falcon

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Herecká filmografie

Producentská filmografie

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(33)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace