foto

Nelsan Ellis

  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Nelsan Ellis se narodil dne třicátého listopadu roku 1978 v Harvey v Illinois, poblíž Chicaga, ve státě USA. Je to americký herec a spisovatel afroamerického původu.

V roce 1997 vystudoval na Thornridge High School v Doltonu v Illinois a krátce na to vstoupil do amerického námořnictva, avšak dlouze zde nezůstal, protože měl vnitřní nutkání stát se hercem.

Proto když mu bylo dvacet-jedna let, nastoupil na Juilliard School's, kde studoval drama. Zde navázal také kontakty s Rutinou Wesley, se kterou si o pár let později, poté, co skončil na této herecké škole, zahrál společně s ním v populárním upírském seriálu z produkce televizní stanice světového formátu HBO v True Blood, odkud si jej nejvíc mohou diváci pamatovat, protože zde ztvárnil jednu z vedlejších postav, afroamerického kuchaře-gaye Lafayette Reynoldse.

Za to si v roce 2008 odnesl ze Satellite Award od International Press Academy ocenění v kategorii best supporting actor v televizní sérii. O rok později pak získal za stejnou roli na NewNowNext Awards ocenění "Brink of Fame: Actor". Za zmínku ještě stojí, že byl za tuto roli jmenován ještě dvakrát, avšak výhru tentokrát neproměnil. Bylo tomu konkrétně v roce 2009 na Scream Award a roce 2011 na NAACP Image Award.

Dnes se Nelsan věnuje převážně hraní v seriálech americké televizní stanice HBO, avšak občas se i objeví v nějakém tom filmu, pokud ho daná nabídka zláká natolik, že prostě nedokáže odmítnout.

P. J. D.

Herecká filmografie

2016 Little Boxes
2015 The Stanford Prison Experiment
2014 Get On Up - Příběh Jamese Browna
2013 Gods Behaving Badly
Komorník
2012 Váhavý fundamentalista
2011 Černobílý svět
2010 Drop of True Blood, A (TV seriál)
Secretariat
2009 Sólista
2008 Expres
True Blood: Pravá krev (TV seriál)
2005 Inside, The (TV seriál)
Warm Springs (TV film)
2004 Veronica Mars (TV seriál)
2002 Beze stopy (TV seriál)
Lost

Dokumentární

2008 True Blood-Lines: A New Type (TV film)

TV pořady

2010 Talk show bez zábran (TV pořad)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace