foto

Frank Dillane

  • nar. 21.4.1991 (26 let)
    Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Anglický herec Frank Dillane se narodil 21. dubna 1991 v hlavním městě Spojeného království, Londýně. Vyrůstal v londýnském Brixtonu, než se s rodiči přestěhovali do města Forest Row ve Východním Sussexu. Je míšencem, přestože to na jeho vzhledu není k poznání. Matka, černoška, se jmenuje Naomi Wirthner a je ředitelkou divadelní společnosti Barebones Project. Jeho otec Stephen Dillane je čistě britského původu a pracuje jako herec. Po Frankovi se Naomi a Stephenovi narodil ještě syn Seamus.

Poprvé se Frank před kameru postavil ve věku šesti let po boku otce ve snímku VÍTEJTE V SARAJEVU. Do širšího povědomí diváků se dostal v roce 2009 skrze šestý díl slavné ságy o kouzelníku HARRYM POTTEROVI s podtitulem PRINC DVOJÍ KRVE, v tom Dillane dostal roli mladého Voldemorta ve flashbacích.

Se skvělým maturitním vysvědčením přijali Franka na prestižní hereckou školu Royal Academy of Dramatic Art, ta je známá převážně pod zkratkou RADA. Z této univerzity odpromoval s titulem Bachelor of Arts in Acting v roce 2013. A přestože nikdo ze studentů nemá povoleno během studia natáčení, byla Frankovi umožněna o letních prázdninách roku 2011 výjimka. Vznikl s ním tak snímek PAPADOPOULOS & SONS. 

Kromě několika divadelních představení se po dokončení studia dostal například k historickému filmu V SRDCI MOŘE a zamířil také na televizní obrazovky. Menší role mu byla nabídnuta v seriálu sourozenců Wachowských, SENSE8, a jednu z hlavních rolí ztvárnil v roce 2015 také ve spin-offu k úspěšnému seriálu ŽIVÍ MRTVÍ, ten nese název ŽIVÍ MRTVÍ: POČÁTEK KONCE.

hansel97

Herecká filmografie

Filmy

2017 Viena and the Fantomes
2015 V srdci moře
2012 Papadopoulos & Sons
2009 Harry Potter a Princ dvojí krve
1997 Vítejte v Sarajevu

TV seriály

2016 Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál)
North (S02E15)
Wrath (S02E14)
Date of Death (S02E13)
další epizody (15)
2015 Sense8 (TV seriál)
Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál)
The Good Man (S01E06)
Cobalt (S01E05)
Not Fade Away (S01E04)
další epizody (6)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace