foto

Sam Trammell

  • nar. 29.1.1969 (48 let)
    New Orleans, Louisiana, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Sam Trammell, americký divadelní a televizní herec, se narodil 15. května v New Orleans. Vyrůstal v Charlestonu v Západní Virginii a vystudoval Střední školu George Washingtona. Na Brownově univerzitě se poté mimo jiné věnoval sémiotice, francouzské filozofii či filmové vědě. Podobné kurzy navštěvoval i na Univerzitě v Paříži, kde nějaký čas pobýval. Po čase však přišel na to, že studium sémiotiky nebude to pravé, a díky kamarádovi – herci a muzikantovi – si vyzkoušel herectví. Ve své první hře si stihl zahrát ještě před ukončením univerzity. Kvůli kariéře se přestěhoval do New Yorku.

Nyní je Sam Trammell uznávaný newyorský divadelní herec. Na svém kontě má nominaci na americkou divadelní cenu Tony za svůj výkon ve hře „Ah, Wilderness“. Naposledy zazářil ve hře ,,Kit Marlowe“, za kterou sklidil výjimečné ohlasy.

V televizi se pravidelně objevoval v seriálu ,,Trinity“ a jako Barry Sonnenfeld v seriálu ,,Maximum Bob“. Dále se objevil jako host např. v seriálech „Dr. House“, „Sběratelé kostí“, „Medium“ nebo „Kriminálka New York“. Zahrál si ve filmech jako PODZIM V NEW YORKU, WRESTLING WITH ALLIGATHORS či UNDERMIND. V roce 2007 hrál Tima O´Briena ve sci-fi filmu VETŘELCI VS PREDÁTOR 2. Jeho asi nejznámější role je postava Sama Merlotta v upírském seriálu,,True Blood", který vysílá televize HBO.

Kromě herectví se Sam Trammell věnuje také hudbě. Od 13 let hraje na kytaru v rockové skupině, umí hrát také na klavír a cello.

Zuzana "Ellesime" Svobodová

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace