foto

Franziska Weisz

  • nar. 4.5.1980 (36 let)
    Vídeň, Wien, Rakousko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Franziska Weizs (též Weiss) se narodila a vyrůstala v rakouské Vídni. Po promoci na škole Perchtoldsdorf začala v roce 1998 studovat obchod na Vídeňské univerzitě. Téměř náhodou ji objevil roku 1999 rakouský režisér Ulrich Seidl, který ji dosadil roli Klaudie ve filmu PSÍ DNY. Po natáčení odcestovala studovat média a mezinárodní vztahy do Anglie. Zprvu studovala na univerzitě De Montfort v Leicesteru, své magisterské studium v oblasti rozvoje a životního prostředí ale dokončila na King's College v Londýně.

Již za svého studia se jí dostalo pár rolí, na hereckou kariéru se ale soustřeďuje převážně až v poslední době. Nedávno si zahrála například roli Marty Březinové ve filmu HABERMANNŮV MLÝN. Momentálně je také tváří ORF, rakouské televizní stanice. Jakožto první Rakušanka obdržela Filmovou Cenu Franze Hofera.

V dnešní době žije v Berlíně a netají se tím, že je vegetariánka. Mluví plynně německy, anglicky ale ovládá také italštinu, francouzštinu a řečtinu. Zná i základy češtiny. Zajímavostí také je, že kvůli své roli ve filmu HOTEL (2004) zhubla za sedm týdnů 9 kilogramů.

O "OlieM" M

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace