foto

Tom Ford

  • nar. 27.8.1961 (55 let)
    Austin, Texas, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Tom Ford se narodil 27. srpna 1961 v Austinu, ve státě Texas, USA. V 11 letech se spolu s rodiči přestěhoval do Santa Fe. Zde vystudoval St. Michael´s High School a Santa Fe Preparatory School, kterou absolvoval v roce 1979. Přestěhoval se do New Yorku, kde začal studovat historii umění na New York University. Po roce ovšem studia zanechal z důvodu účinkování v několika desítkách reklamních kampaních současně, což bylo časově velmi náročné. Později se Ford vrátil ke studiu na New School University v New Yorku, kde vystudoval interiérovou architekturu.

Díky lásce, kterou měl k módě se začal ucházet o zaměstnání v módním průmyslu. Začínal na pozici low-level public relations u módní značky Chloé a později u Perry Ellis. Následně, díky lukrativní nabídce v módním gigantu Gucci, se stěhuje do Itálie. V letech 1994 – 2004 se stává kreativním ředitelem Gucci. Po té se stal na krátkou dobu i kreativním ředitelem Yves Saint Laurent. Od roku 2005 založil vlastní módní značku Tom Ford. Postupně značka expanduje po celém světě. Spolu se vznikem své značky oznámil i založení společnosti filmové produkce Fade to Black.

Do světa filmu se zapsal svým režijním debutem filmu A SINGLE MAN. Film je založený na románu Christophera Isherwooda a zachycuje jeden den v životě vysokoškolského učitele George. Ten se právě vyrovnává se smrtí svého dlouholetého partnera Jima. Film je určitým zamyšlením zda život má smysl. Dílo získalo nominaci na Zlatého lva a nominaci na Oscara v kategorii nejlepší herec v hlavní roli (Colin Firth). Ford film nejen režíroval, ale i celý financoval.

Úspěchy v módním odvětví a začínající režijní kariéru doplňuje i spokojený osobní život. Tom Ford žije již řadu let se svým přítelem, módním novinářem a někdejším šéfredaktorem Vogue Homme International, Richardem Buckley. Střídavě se nacházejí v Londýně, Santa Fe a Los Angeles. Nyní pár uvažuje o adopci dítěte.

Marian "Alfie84" CH.

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Producentská filmografie

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(58)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace