foto

Aubrey Plaza

  • nar. 26.6.1984 (32 let)
    Wilmington, Delaware, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Aubrey Plaza se narodila ve městě Wilmington v Delaware. Přesto má irsko – portorické kořeny, protože její matka, právní zástupkyně je původem Irka a otec, finanční poradce, Portoričan. Aubrey (prý podle písničky „Aubrey“ od Bread) má dvě mladší sestry René a Natalii.

Základní a střední vzdělání získala na dívčí katolické akademii v Ursuline, jež zakončila v roce 2002. Poté pokračovala na Tischově vysoké umělecké škole v New Yorku. Při jejím zdejším působení ji v r.2004 postihla mrtvice, následkem které byla dočasně paralyzována a měla i problémy s řečí. Naštěstí se plně uzdravila a školu úspěšně ukončila v r. 2006.

Po škole se věnovala spoustě různých činností. Dělala např. hostesku nebo poslíčka u TV stanice NBC. Mimo jiné také působila už od r.2004 v divadle Upright Citizens Brigade jako komik a bavič, kde byla známá svým specifickým cynickým smyslem pro humor.

Její první příležitost na ni čekala až do roku 2009, kdy dostala roli cynické praktikantky April Ludgate v seriálu televize NBC PARKS AND RECREATIONS za kterou získala v r.2010 cenu Imagen Award za vedlejší roli. Role byla vytvořena přímo pro ni na základě absolvovaného castingu. Když ji režisér castingu potkal, řekl prý režiséru Michaelu Schurovi : “Právě jsem potkal nejdivnější holku, jakou jsem kdy viděl, musíš se s ní sejít a obsadit ji do svého seriálu“.

To jí otevřelo dveře do světa showbyznisu a příneslo jí to i několik dalších rolí, MYSTERY TEAM (2009), FUNNY PEOPLE (2009), SCOTT PILGRIM VS. THE WORLD (2010), SLEČNY V NESNÁZÍCH (2011).

V roce 2012 získala svoji první hlavní roli, když ji režisér Colin Trevorrow obsadil do filmu SAFETY NOT GUARANTEED, kde hrála praktikantku Darius. Film sklidil velice pozitivní recenze a získal i několik cen, z toho dvě dostala právě Aubrey.

Jan "Jynx" Sedláček

Herecká filmografie

Producentská filmografie

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(106)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace