foto

Zuzana Čapková

  • nar. 12.8.1975 (41 let)
    Košice, Slovensko, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Zuzana Čapková (rodným jménem Kyselová) se narodila 12. srpna 1975 v Košicích. Tam také vystudovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři. Její cesta poté vedla dál na brněnskou JAMU - obor muzikálové herectví. Na JAMU také potkala svého nynějšího manžela, herce Filipa Čapku, s nímž má dceru Aničku.

Po ukončení studií na JAMU přijala angažmá v Městském divadle Brno, kde ztvárnila řadu zajímavých rolí (např. Mahulenu v Radúzovi a Mahuleně, Helgu v Cabaretu, Čáru ve West Side Story ad.) Po osmi letech na jevišti brněnského divadla se přesunula do Prahy. Tam si zahrála v Divadle Bez Zábradlí (Cesta dlouhým dnem do noci, Páté přes deváté) a od roku 2008 se začala pravidelně objevovat na jevišti Divadla pod Palmovkou. Kromě činoherních rolí (Přelet nad kukaččím hnízdem, Cyrano z Bergeracu, Gazdina roba) také zúročila své pěvecké kvality v muzikálech Sliby chyby, Sugar či aktuálně v muzikálu CHICAGO, kde hraje vražedkyni Liz a Sprostou Kitty.

Zuzanu mohou znát diváci především z televizních seriálů - ČETNICKÉ HUMORESKY, CESTY DOMŮ, 3+1 S MIROSLAVEM DONUTILEM, ale také z divácky úspěšného hitu VYPRÁVĚJ, coby Jáju Martiňákovou. Zahrála si také v LIDICÍCH Petra Nikolaeva a role ve snímu Alice Nellis MAMAS&PAPAS jí vynesla nominaci na Českého lva v kategorii Nejlepší vedlejší ženský herecký výkon za rok 2010.

Jitka "jjituska" Jirsová

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace