foto

Michael Stuhlbarg

  • nar. 5.7.1968 (48 let)
    Long Beach, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Michael Stuhlbarg získal v roce 2005 Drama Desk Award a byl nominován na cenu Tony za svůj výkon ve hře Martina McDonagha The Pillowman v nastudování Johna Crowleyho. Kromě toho byl oceněn také cenami New Dramatists Charles Bowden Actor Award a Elliot Norton Boston Theatre Award. Druhou zmíněnou obdržel za svůj výkon ve hře Long Day's Journey into Night.

Na Broadwayi se objevil i v řadě dalších her, například Saint Joan, Three Men on a Horse, Timon of Athens a The Government Inspector, ve hře Ronalda Harwooda Taking Sides v režii Davida Jonese, Cabaret Sama Mendese a The Invention of Love Toma Stopparda v režii Jacka O'Briana.

V rámci festivalu New York Shakespeare Festival si Stuhlbarg zahrál v celé řadě her, mezi něž patří například Večer tříkrálový či Richard II, ve které si zahrál titulní roli. Objevil se v mnoha hrách po celém New Yorku – ztvárnil například titulní roli v Hamletovi Oskara Eustise, za kterou získal Drama League Award, či hlavní roli ve hře The Voysey Inheritance v režii Davida Warrena, za níž byl nominován na ceny Obie, Callaway a Lucille Lortel Award. Objevil se i ve hře Cymbeline a roli v ní si zopakoval i v jejím nastudování ve Velké Británii. Mezi jeho další hry patří i The Waverly Gallery, Old Wicked Songs, za kterou obdržel cenu Drama League Award, a The Grey Zone.

Když autor poslední zmíněné hry, Tim Blake Nelson, chystal a režíroval její filmovou adaptaci, byl Stuhlbarg k vidění i v ní, ačkoliv tu hrál jinou postavu než v divadle. Mezi jeho další filmy patří například Labyrint lží režiséra Ridleyho Scotta s Leonardem DiCapriem, Dražší než rubíny Boaze Yakina, Afterschool Antonia Campose, který si odbyl premiéru v roce 2008 na festivalech v New Yorku a v Cannes, snímek Duše Paula Giamattiho s Paulem Giamattim a Davidem Strathairnem, a Scorseseho krátká pocta Alfredovi Hitchcockovi The Key to Reserva. Před nedávnem opět navázal se Scoresesem spolupráci při natáčení televizního pilotu Boardwalk Empire.

Zdroj: Palace Pictures

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace