foto

Hailee Steinfeld

  • nar. 11.12.1996 (20 let)
    Los Angeles, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Hailee Steinfeld se narodila 11. prosince 1996 v losangeleské Tarzaně. Má filipínské, afroamerické a evropské předky. Pro hereckou dráhu se rozhodla v osmi letech, poté co viděla svou sestřenici v televizní reklamě a svou kamarádku hrát ve školní hře. Její rodiče trvali na tom, aby nejdříve herectví studovala, a tak to trvalo několik let, než si někde zahrála.

Většinu jejich dosavadních filmů tvoří krátké snímky. První zkušeností pro ni byla ale malá role v televizním seriálu BACK TO YOU (ZPÁTKY DO STUDIA) v roce 2007. V šestiminutovém filmu HEATHER: A FAIRY TALE si zahrála anděla a v o dvanáct minut delším love story SHE´S A FOX dívku, jež se stala objektem první lásky svého spolužáka.

Rok 2010 se stal pro Hailee zlomovým. Kromě dvou dalších krátkometrážních snímků, televizní komedie SUMMER CAMP a hostování v seriálu SONS OF TUCSON, dostala totiž jedinečnou šanci na zviditelnění. Bratři Coenové ji obsadili do svého westernu TRUE GRIT, kde ztvárnila čtrnáctiletou Mattie Ross žíznící po pomstě vraždy svého otce. Spolu s Jeffem Bridgesem a Mattem Damonem se vydají na lov Joshe Brolina. Nejednalo se ale jen o mimořádnou zkušenost po boku velkých herců, Hailee svou rolí získala i mnoho ocenění. Tím největším vítězstvím je, že za svůj první celovečerní film byla v pouhých čtrnácti letech nominována na Oscara.

Do budoucna se z pláten kin určitě neztratí a bude nás dále překvapovat.

SydneyB

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace