foto

Calista Flockhart

  • nar. 11.11.1964 (51 let)
    Freeport, Illinois, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Její matka Kay učila na střední škole angličtinu, otec Ronald pracoval u firmy Kraft Foods. Každý jeho služební postup znamenal pro rodinu stěhování, takže Calista společně se starším bratrem Garym trávili dětství na cestách: Illinois, Minnesota, New York, Iowa a konečně New Jersey, kde se Flockhartovi usadili. Calista nikdy netrvrdila, že chce být herečkou, místo toho prohlašovala, že až vyroste, chce být klaun.

V roce 1988 ukončila studium na škole Rutgers University v New Brunswick, po ukončení studia se přestěhovala do New Yorku, kde pracovala jako číšnice a instruktorka aerobiku, zatímco usilovně vyhledávala konkursy. Svou první hereckou roli si zahrála v newyorském divadle Repertory Theater. Na svůj první filmový průlom čekala několik let, mezitím hrála jen malé roličky. Průlom nastal, když si mohla zahrát v roce 1994 na Broadwayi ve hře Tennesseeho Williamse "The Glass Menagerie" (Skleněný zvěřinec). Následně již dostala první filmovou roli, a to ve filmu Roberta Redfora "Quiz Show" (1994). Další významnou roli získala v komedii Ptačí klec "The Birdcage" (1996), kde si zahrála snoubenku syna Armanda Goldmana (Robin Williams). O rok později rok získala i vedlejší roli Helen v dramatu Opilci "Drunks" (1997).

Po její nejslavnější roli praštěné právničky Ally v seriálu Ally McBealová nabrala její kariéra rychlý spád. Objevila se po boku Kevina Bacona a Brada Renfra ve filmu Joe Ezsterhase Lhaní v Americe "Telling Lies in America". Spolu s Kevinem Klinem a Michelle Pfeiffer si zahrála v komedii Sen noci svatojánské "A Midsummer Night's Dream" (1999). Ve filmu Co vlastně ženy chtějí si zahrála v jedné z hlavních rolí po boku Glenn Closeové a Cameron Diaz. V roce 1998 získala za roli Ally zlatý glóbus a časopis People ji zařadil mezi 50 nejkrásnějších lidí světa.

Calista nedávno přiznala, že na začátku natáčení Ally McBealové trpěla anorexií, aby si udržela svoji nesmírně štíhlou postavu. V roce 2001 adoptovala desetidenního chlapce Liama, od roku 2002 je partnerkou Harrisona Forda. V soukromém životě podporuje charity a výzkum rakoviny prsu, je americkou národní mluvčí v Peace over Violence, za což v roce 2005 dostala Humanitární cenu.

Helena "Hehetka" Munzarová

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace