foto

Donnie Wahlberg

  • nar. 17.8.1969 (47 let)
    Boston, Massachusetts, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodil se 17. srpna 1969 v Dorchesteru, ve státě Massachusetts. Jeho otec Donald (řidič) a matka Alma (sestřička) měli před rozvodem v roce 1982 celkem devět dětí. Donnie byl osmým a není jediným Wahlbergem, který se pohybuje ve světě filmů. O dva roky starší bratr Robert se například objevil ve filmu SKRYTÁ IDENTITA. Naopak jeho jediný mladší bratr Mark je jedním z velmi známých herců Hollywoodu.

V prvních hrách se Donnie objevil ještě, než šel do první třídy. Na střední škole začal navštěvovat kurz umění pro začátečníky a angažoval se do divadla, hraní, psaní a režírování her, ačkoliv jeho učitelé se shodovali na tom, že jeho talent je minimální. Když mu bylo patnáct, připojil se ke skupině New Kids on the Block a během pár let zpívání po středních školách se stali známou popovou skupinou.

V dubnu 1991 byl uznán vinným z prvního stupně žhářství, když se zřejmě snažil zapálit hotel. Obvinění bylo nakonec zrušené, protože souhlasil s tím, že bude dělat reklamy coby veřejnou práci. V roce 1994 udělal první krůček k herectví, když se objevil jako hostující hlasatel v jedné ze sérií Wrestlemanie.

O dva roky později se objevil v prvním filmu STŘELA a taky v úspěšném VÝKUPNÉM, kde hrál jednoho z únosců. Další vedlejší role ztvárnil ve filmech PŘES MRTVOLY, OČISTEC a ŠESTÝ SMYSL. Aktuálně největší roli si zahrál v trilogii SAW, kde se objevil ve druhém a třetím díle v hlavní roli detektiva, pátrajícím po chladnokrevném vrahovi.

Jakub "Kubesz" Machata

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace