foto

Nicole Beharie

  • nar. 3.1.1985 (31 let)
    West Palm Beach, Florida, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Americká herečka Nicole Beharie se narodila 3. ledna 1985 ve West Palm Beach, Florida. Je dcerou nigerijského otce servismana a jamajské matky. Již jako dítě projevovala nadšení k herectví, ráda se předváděla. Vystudovala The South Carolina Governor's School For the Arts & Humanities v Greenville. Jako první studentka z této školy byla přijata na uměleckou konzervatoř The Juilliard School v New Yorku, kde získala prestižní stipendium Robina Williamse.

Debutovala v kritikou oslavovaném filmu AMERICAN VIOLET (2008) o ženě černé pleti a jejích právech. Hlavní role Dee Roberts jí přinesla několik nominací na ocenění a výhru ceny African-American Film Critics 2009 za Nejlepší herečku. Téhož roku ztvárnila Sarah Ward ve sportovním dramatu EXPRESS po boku Roba Browna. V televizním filmu SINS OF THE MOTHER (2010) hrála vysokoškolskou studentku, která hledá svou odcizenou matku. Další z kontroverzních výkonů byla Marianne v sexuálně otevřeném dramatu STUD (2011), za který byla kritikou v časopise The Boston Globe označena „zázrakem přírodní transparentnosti.“ V adaptaci hry s názvem SMALL OF HER BACK (2011) hrála Piper, ustaranou mladou ženu, která nikdy neopouští svůj byt. V romantické komedii MY LAST DAY WITHOUT YOU (2011) vytvořila hlavní roli zpěvačky Leticie po boku německého obchodníka Kena Dukena. V ryze „černošském“ sportovním dramatu o problémech kolem konce kariéry THE LAST FALL (2012) se objeví v postavě Faith Davis. Ve stejném duchu se nese další projekt s názvem WOMAN THOU ART LOOSED: ON THE 7TH DAY (2012) o tvrdém procitnutí z dokonalého snu.

Nicole je také divadelní i televizní herečkou. Na Broadwayi hrála v sezóně 2010-2011 ve hře A Free Man of Color, v televizi se ukázala v epizodách seriálů TRANSPLANTAČNÍ JEDNOTKA (2009) a DOBRÁ MANŽELKA (2009). Samu sebe představuje v krátkometrážním videu EXPRESS:THE MAKING OF ´THE EXPRESS´(2009) a v epizodě TV pořadu THE MO´NIQUE SHOW (2009).

Stoupající hvězda této čokoládové krásky s mandlovýma očima, ač vzrůstem malé, ale velké značným uměleckým potenciálem, vzhledem ke krátké, ale hodnotné kariéře, září stále jasněji. Teprve budoucnost ukáže, zda stejně rychle nepohasne.

♥Milka "Roman.Ticka" K♥

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace