foto

Paweł Deląg

  • nar. 29.4.1970 (46 let)
    Krakov, Malopolské vojvodství, Polsko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Pawel Delag se narodil 29. dubna 1970 v polském Krakowě. Jeho o dva roky mladší sestra Dorota zvolila též herecké povolání. Pawel od malička tíhnul k herectví, již ve škole se účastnil různých malých divadelních vystoupení a soutěží. Maturoval na střední škole Marie Curie-Sklodowské v Krakowě. Poté, co neúspěšně studoval na třech vysokých školách, konečně absolvoval Národní divadelní akademii Ludvika Solskiego v Krakowě, a to v roce 1993.

Na divadelní scéně debutoval v roli zloděje Lamagiho ve hře Krystyny Jandy „Malované na skle“, která měla premiéru v roce 1993. V témže roce se poprvé objevil i na velkém plátně v malé roli židovského mladého muže Doleka Horowitze ve Spielbergově SCHINDLEROVĚ SEZNAMU. Dále se objevil např. ve filmu CHLAPCI NEPLÁČOU v roli Jarka Psikuty. Velká příležitost přišla v roce 2001, kdy byl obsazen do hlavní role římského důstojníka Marca Vinicia v historickém filmu QUO VADIS. Poté si zahrál v několika polských televizních seriálech a filmech a objevil se i v americkém hororu DŮM z roku 2008 jako důstojník Lawdale.

Pawel Delag se těší velké popularitě především v rodném Polsku, kde se často účastní i nejrůznějších televizních reality show, tanečních vystoupení a v roce 2001 dokonce vyhrál anketu časopisu „Tele tygodnia“ o nejpřitažlivějšího herce.

Pawlovými zájmy a koníčky jsou sport, cestování a četba knih Henryka Sienkiewicze, Karla Maye a dalších.

giordano

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace