foto

Elisha Cuthbert

  • nar. 30.11.1982 (34 let)
    Calgary, Alberta, Kanada
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Elisha Ann Cuthbert se narodila roku 1982 v kanadském Calgary v provincii Alberta. Jako malá se bála mimozemšťanů a také byla velmi stydlivá a nerada se před někým z rodiny převlékala. Zhruba v šesti letech začala s modelingem, ale největší úspěch jí paradoxně vynesla její chodidla, což sama považuje za legrační.

Její hereckou kariéru nastartoval naučný pořad POPULÁRNÍ MECHANIKA PRO DĚTI, který mimojiné vysílala Česká televize. Role moderátorky v této zábavně-vzdělávací sérii dokonce vynesla Elishe pozornost bývalé americké první dámy Hillary Clintonové, která pozvala Elishu na návštěvu do Bílého domu.

Po úspěchu POPULÁRNÍ MECHANIKY přišla Elishe řada dalších nabídek, a následně se objevila v nepříliš úspěšném snímku MAXIMÁLNÍ TURBULENCE, KOUZELNÝ VÝTAH, KOMU ZŮSTANE DŮM a HODINA DUCHŮ. To nejlepší měla Elisha Cuthbert teprve před sebou. V roce 2001 si zahrála v televizním dramatu LUCKY GIRL, za který získala cenu Gemini. Režisér snímku John Fawcett prohlásil, že Elisha je jedním z nejprofesionálnějších herců, se kterými kdy pracoval.

Největší slávu ovšem této mladé talentované herečce vynesla až role Kim Bauer v seriálu 24 HODIN. Seriál získal 8 cen Emmy a Zlatý glóbus. V současné době máte možnost sledovat třetí sérii na obrazovkách TV NOVA. Po velkém úspěchu 24 hodin následovala pro Elishu řada malých, v zásadě bezvýznamných rolí - v komedii MLÁDÍ V TRAPU si zahrála dívku na jednu noc. Poté se objevila v láskou nabitém snímku LÁSKA NEBESKÁ. Bohužel se jí v těchto dvou zmiňovaných komediích nedostalo náležitého prostoru, který by si určitě zasloužila. Zadostiučiněním pro Elishu byla postava Danielle, bývalá pornohvězda, snažící se začít nový a lepší život v malém americkém městečku v teenagerovské komedii SEXBOMBA OD VEDLE.

František "Pedestrian" Novák

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace