foto

Martin Hub

  • nar. 1964
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Český kaskadér a herec Martin Hub se narodil v roce 1964. Patří k nejlepším českým kaskadérům. Původně byl sportovcem, od střední školy hrál fotbal a házenou, házel oštěpem, koulí a diskem, boxoval. Pak ale potkal zakladatele české kaskadérské školy Jaroslava Tomsu a o jeho osudu bylo rozhodnuto.

Poprvé se objevil ve filmu POLNÍ MŠE roku 1986, kde pouze střílel puškou. Jeho první hollywoodskou spoluprací bylo osm dílů MLADÉHO INDIANA JONESE. Ze známějších filmů, kde poté hrál by se daly jmenovat např. TITANIC - otec slovenského dítěte, ZACHRAŇTE VOJÍNA RYANA - voják Wehrmachtu, XXX - Ivan Podrov či HANNIBAL - Lothar.

V posledních letech se živí také jako koordinátor/choreograf, kdy celé akce vymýšlí. A učí i mladé kaskadéry. Tvrdí, že dnešní doba je pro povolání kaskadéra o moc příjemnější: „Když dneska jdete hořet, tak máte různé chladivé gely, obleky a já nevím co všechno. Ale pamatuju se, když jsme hořeli jen s mokrým hadrem na hlavě“. Sám měl dvakrát naštípnutou páteř. Martin také vydává o kaskadérství a filmu časopis Film & Action Stuntman.

Je šťastně ženatý, má syna a dceru. Manželky prý s jeho prací nikdy neměla žádný problém, ale o práci se spolu baví minimálně. Působí v kaskadérské skupině Filmka.

Vít "tuberaq" Konečný

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace