foto

Dragomir Mrsic

  • nar. 2.10.1969 (46 let)
    Prijedor, Jugoslávie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Dragomir Mrsic se narodil dne druhého října roku 1969 v Prijedor ve státě Bosna a Hercegovina. Je to především sportovec a herec švédsko-srbské národnosti, který je dobrým přítelem populárního herce Toma Cruise.

Ačkoliv mu bylo již více, než třicet šest let, rozhodl se Dragomir, že prorazí do filmového showbyznysu a zkusí své štěstí. Zpočátku měl skromnější plány a to se angažovat ve Švédsku, protože cítil, že tam je přeci jen filmografický průmysl na větší úrovni, než u něj v Bosně a Hercegovině.

Právě proto se objevil v roce 2005 ve švédském krimi-seriálu Wallander, za což sklidil obdiv publika. O rok později se tak objevil i ve filmu a to ve švédském mysteriózním thrilleru Exit (u nás překládaný pod názvem Východisko), kde si zahrál po boku dnes již světově známých herců švédského původu Madse Mikkelsena a Alexandera Skarsgårda.

Velký průlom se mu podařil až teprve nedávno a to v roce 2014, kdy se objevil v americkém hollywoodském velkofilmu inspirovaným knižní předlohou od japonského autora Hiroši Sakurazaka z prostředí blízké budoucnosti, v níž je planeta Země pod útoky mimozemské civilizace, Edge of Tomorrow.

P. J. D.

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace