foto

Casey Wilson

  • nar. 24.10.1980 (36 let)
    Alexandria, Virginia, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Cathryn Rose Wilson se narodila 24. října 1980 v Alexandrii, Virginie. V roce 1998 dostudovala TC Wiliams High School a vydala se studovat divadlo na New York University. Po rodičích zdědila irské a italské kořeny. Její otec je politický poradce, který vedl kampaně pro republikánskou stranu.

Už jako teenager začala brát hodiny herectví. Na střední škole se velice aktivně zapojila do divadelního programu, pomáhala s režií a hrála hlavní role v mnoha školních hrách. Při studiu na vysoké škole si původně myslela, že bude hrát vážnou herečku. Dokonce byla zvolena nejlepší dramatickou herečkou ve třídě, přesto se nakonec rozhodla pro komedii.

Její kariéra začala psaním a hraním ve společnosti Upright Citizens Brigade Theatre. Vytvořila dvojici s June Diane Raphael a vystupovaly společně od roku 2003 do roku 2006. V roce 2005 vyhrály cenu ECNY pro Nejlepší komediální duo.

Ve filmu se ukázala v několika menších rolích, zahrála si v JULIE A JULIA, VÁLKA NEVĚST, VELKÝ BUCK HOWARD nebo BRATŘI SOLOMONOVI. Od roku 2007, kdy se zúčastnila konkurzu, vystupovala i v pořadu SATURDAY NIGHT LIVE.

Do povědomí diváků se jistě zapsala i rolí v seriálu HAPPY ENDINGS. Zde hraje postavu Penny Hartz. Za tuto roli byla nominována na cenu Critic´s Choice Television Award.

Pavel "Pajky3" Lepič

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

2014 Mason Twins, The (TV film)
2013 Ass Backwards
2009 Válka nevěst
2007 Zvířátka v pohodě (TV seriál)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace