Reklama

Reklama

Ota Sklenčka

Ota Sklenčka

nar. 19.12.1919
Hradec Králové, Československo

zem. 10.10.1993 (73 let)
Praha, Praha, Hlavní město Praha, Česko

Diskuze

Igy007

Igy007 (hodnocení, recenze)

Výborný herec, výrazná postava. Zmíním třeba roli Štěpina otce v Petrolejkách, nebo smířlivého hudebníka v Nezralých malinách. Dokázal skvěle sehrát záporné role, takové ty panovačné zákeřné ... ta jeho dýchavičnost přidávala jeho hraní další rozměr, někdo to tu už zmínil. 

sator

sator (hodnocení, recenze)

Měl mladší sestru Evu Šimkovou  (*1921) a dceru s herečkou Popelíkovou  Milicu (1945) která pracovala ve zdravotnictví. On i jeho žena mají hrob na Motolském hřbitově.

Narcis

Narcis (hodnocení, recenze)

V Pitavalovi mu stačilo jedno souvětí, aby vytvořil spolu s Kratinou nezapomenutelnou scénu ... 

na příspěvěk reagoval Hanzek

DanušeGr.

DanušeGr. (hodnocení, recenze)

Ve filmové databázi chybí TV inscenace Oliver Twist z roku 1965,kde hrál také Ota Sklenčka. Již je to napraveno. Film zde v databázi u pana Sklenčky již nechybí  Jinak pan Sklenčka patří mezi naše vynijakjící  herce.

Martin741

Martin741 (hodnocení, recenze)

Vladajsoucna

Na to je prilis skoro, hodnotit tie udalosi  a dristat o akteroch? Ono  dlho tvrdim, ze je predcasne hodnotit oktobrovy pc v Rusku /VOSR/ a  nieto este tieto udalosti. k Sklenckovi :  pamatam si ho z Nemocnice na Kraji mesta

Uživatel kosticka7 smazal svůj příspěvek.

DanušeGr.

DanušeGr. (hodnocení, recenze)

Ve filmové databázi chybí  TV inscenace Oliver Twist z roku 1965,kde hrál také Ota Sklenčka.

na příspěvěk reagoval kosticka7

Marthos

Marthos (hodnocení, recenze)

kosticka7: Tam už to bylo trošku jinak. Ti, kteří nebyli přímo na shromáždění, byli později vyzváni, aby přidali svůj podpis a tím vyjádřili dostatečnou loajalitu režimu. Tam už bylo ale jasné, o co jde a kam tím KSČ míří. Takže ty dodatečně podepsaní moc dobře věděli, co podepisují a k jakému účelu jejich podpisu bude sloužit.

Uživatel kosticka7 smazal svůj příspěvek.

Marthos

Marthos (hodnocení, recenze)

Antichartu podepsala většina umělců kolektivně, na samém závěru shromáždění, kdy jim byla předložena falešná prezenční listina. Ve skutečnosti se jednalo o arch, v němž se dotyční svým podpisem shodují s tím, co předtím tak plamenně přednášela Jiřina Švorcová. Tedy zůstat věrni socialismu. Mezi přitomnými a tudíž podepsanými byl i Jan Werich nebo Oldřich Nový.

Uživatel kosticka7 smazal svůj příspěvek.

Vladajsoucna

Vladajsoucna (hodnocení, recenze)

kosticka7: Vždyť jí režim rehabilitoval a udělil titul zasloužilá umělkyně, tak jakápak hrozba.

Uživatel kosticka7 smazal svůj příspěvek.

Marthos

Marthos (hodnocení, recenze)

lucascus: To sice ano, ale vytvářet na základě objektivních a hlavně existujících faktů, ne na základě nesmyslů a krátkozrakosti.

lucascus

lucascus (hodnocení, recenze)

Však nejkrásnější na tom všem je ten fakt, že zde o tom můžeme svobodně diskutovat, ať má kdokoliv jakýkoliv názor... A nechť si ho každý vytvoří samostatně a individuálně...

Marthos

Marthos (hodnocení, recenze)

Vladajsoucna: Něco podobného tvrdím o pár příspěvků níž. A děkuji vám za vaše názory, jsem rád, že nejsem sám, kdo v tom má jasno. Tady slečna prostě jenom podléhá současné optice historie.

Vladajsoucna

Vladajsoucna (hodnocení, recenze)

Jeho poslední rolí byl antikomunista a nadšený havlista v Pomalých šípech. :D Že by to jako fanatický normalizátor vzal ze zoufalství stejně jako Jiří Holý roli starého Grebeníčka (resp. Glovečka) v Na lavici obžalovaných justice? I když u Holého jsou ty řeči o jeho komunistické víře možná demagogické plky, nikde není dokázáno, že by šlo o komunistu stalinského typu, který by někomu úmyslně škodil. To samé je kauza Jaroslava Moučky - dělá se z něj div ne kulturní sekerník normalizace, třebaže sám patřil koncem 60. let k dubčekovcům, zahrál si i politického vězně a mnoho let patřil k režimem proskribovaných. Pak mu umožnili se do strany vrátit, aby se mohl s jistotou věnovat své práci. Musel zde ale určitě škodit? Ne náhodou se v TV příliš neobjevují záběry z Letné 1989, kde vystoupil za herce Ilja Prachař. A ten tam stranu kritizoval...z pozice člena KSČ! Nikdo ho tehdy nevypískal, naopak mu všichni tleskali. Na pódium ho pozval sám Havel. Jinde zase Hanzlík, byť nestraník, odmítal jít do stávky, pokud bude "namířena proti přestavbě a socialismu". Dost výstižné příklady, jak to s tím antikomunismem v roce 1989 vůbec bylo.

na příspěvěk reagoval Martin741

Vladajsoucna

Vladajsoucna (hodnocení, recenze)

Neuvěřitelné, jak se zde z toho významného umělce dělá kolaborantská bestie formátu Amortové. Opravdu nevím, kde se berou informace, že by kdovíjak poškodil Jiřinu Štěpničkou. Co je známo, tak za ní se tehdy postavilo jen pár hereckých kolegů z Vinohrad - vedle níže zmíněného Nezvala a spol. to byl ještě Rudolf Deyl mladší, který se při hlasování o jejím odsouzení zdržel. Ota Sklenčka tak nebyl o nic méně vinen než Brodský, Brousek, Jirásková, Chramostová a další hvězdy tehdejšího Armádního divadlo. Ano, celá kauze se Štěpničkovou byla zinscenovaná, jak ale zde mohl mít vliv tehdy začínající mladý herec Sklenčka? Jistě, ve straně byl, v 50. letech mohl být i stalinistou jako kdejaký budoucí disident, on sám se ale snažil v 60. letech podporovat socialismus z reformních pozic a odčinit si tak i své dřívější hříchy. Za angažmá v 68. byl odejit z DAMU, kde patřil mezi nejlepší pedagogy, určitě přišel i o místo ve straně, mnoho let nemohl ani najít pořádné herecké angažmá (což se ve zdejší filmografii neuvádí). Takže proč by nemohl se se Štěpničkou smířit jako třeba Karolína Slunéčková? Sama Štěpničková nebyla za normalizace vůbec statečná, ostatně i tu Antichartu osobně podepsala.

Uživatel kosticka7 smazal svůj příspěvek.

lucascus

lucascus (hodnocení, recenze)

Myslím si, že slovo komunismus na každého jedince působí dosti individuálně, někdo vzpomíná na "zlaté časy", někdo si pod tím vybaví zájezdy do Jugoslávice, někdo Chartu a Antichartu, někdo vůbec nic (dneska už velká část lidí) a já mám tento pojem spojený s temnými padesátými lety, s týráním mého dědečka, kdy příslušníci tehdy ještě národní bezpečnosti s vědomím kom. režimu po něm chcali, bili ho, nutili ho k podřadným pracím a dodnes se za to neomluvili - to je pro mě komunismus - ano, komunismus má být dokonalejší forma socialismu, kterého prakticky nelze dosáhnout a my jsme ho ani nedosáhli, ale pod tímto názvem stejně každý tento zlovolný režim rozpozná. Nechci nikomu ovlivňovat názor, ano, určitě jsou lidé, kteří byli tehdy spokojení,  měli vše, co k životu potřebovali, fajn - přeji jim to, ale ať nezapomínají na ty, kdo nebyli...

jardariha

jardariha (hodnocení, recenze)

lucascus: mohl byste podrobněji vysvětlit pojem "komunismus". Tolikrát jste to slovo napsal. Já ovšem o žádném režimu pod názvem  "komunismus" nevím. Něco mi snad uniklo? Dnes i děti ve škole neví co to slovo znamená, a když vysvětlím svému synovci rozdíl mezi komunismem a socialismem, kouká nechápavě. Že by byla ve školství opět nějaká umělá mezera?

Uživatel kosticka7 smazal svůj příspěvek.

lucascus

lucascus (hodnocení, recenze)

Ospravedlnění jistě jejich vinu nepotírá, to v žádné případě, tu už jim neodpáře nic, ale aspoň je v očích diváků polidští a přiznání chyby či omylu je mnohem lepší než zarytě mlčet. O Jiráskové i Chramostové jsem věděl (paní Chramostová byla v padesátých letech jednou z nejoblíbenějších hereček budovatelských filmů - zarytě věřila v komunismus, v té době v komunismus věřilo mnoho lidí, z tohoto omylu byla většina vyvedena až po roce 1956 nebo až v roce 1968). V šedesátých letech už ti kdo chtěli, mohli jasně vidět chyby komunismu, paní Chramostové si vážím, že to co pro komunismus v padesátých letech udělala, si řádně odčinila později, po roce 1968. Jirásková dala alespoň vědět veřejnosti, že toho lituje, ale že žila tehdy v určité bublině, v případě Sklenčky, Svozilové a hlavně Amortové to bylo trošku jiné - zůstali podobně jako např. Švorcová věrni komunismu do smrti - to i přesto, že už tehdy musel každý prozřít, co se kolem něho děje. U Svozilové si nejsem jistý (po Protektorátu kde se ji tak dařilo chtěla prostě pořád hrát, to ji umožnil pouze souhlas s novým režimem, ale ostatní byli zarytí komunisté). Ale píšu tu samozřejmě pouze svůj pohled na věc, je samozřejmé, že každý na to bude mít jiný názor, já tady prezentuji pouze ten svůj, můžete buď souhlasit, nebo nesouhlasit. :)

Marthos

Marthos (hodnocení, recenze)

lucastus: To samozřejmě, ale jde o to vidět věci komplexně, tudíž nevytrhávat z kontextu. Není možné případ zestručňovat na dnes tak populární "Kdo podepsal". Tím se nikam nedostaneme. Ano, petici podepsal Sklenčka, ale podepsala ji zcela určitě vámi již zmíněná Jiřina Jirásková nebo třeba Vlasta Chramostová, Antonie Hegerlíková a další. Nerad ta jména uvádím, ale chtete-li být informováni, je nutné zmínit i je. Nevím, co pokládáte za ospravedlnění, já rozhodně ne to, že padesát, šedesát let po popravě Milady Horákové řekne Jirásková novinářům, že se omlouvá. To rozhodně nelze brát za adekvátní omluvu. Kdyby se měl každý bachař omluvit za umučeného vězně, bylo by to správně? Zamyslete se trochu nad tím. Vidíte věci moc černobíle a ve světle současné zmedializované jakoby pravdy.   Ad. Hvězdy první republiky po válce: vůbec není pravda, co tvrdíte. Höger i Beneš získali shodně několik let zákaz vystupování ve filmu (1948 - 1951), takže o nějakém profesním růstu nemůže být řeč. Oba jsou navíc představitelé spíše protektorátního filmu, ale budiž. Jediný, komu i nadále náležel status hvězdy, byl Jaroslav Marvan.

Uživatel kosticka7 smazal svůj příspěvek.

lucascus

lucascus (hodnocení, recenze)

Tak to je trošku odvážné tvrzení, že komunisté potřebovali odstanit všechny hvězdy první republiky - někteří naopak po komunistickém puči ještě více rozšířili svou kariéru (S. Beneš, K. Hoger a další), nicméně tresty za překročení hranic byly vysoké (a v případě známé osobnosti ještě vyšší). Spíš si myslím, že komunisté potřebovali oběti ve všech možných oblastech (sport - zlatí hokejisté v uranových dolech, náboženství - faráž Josef Toufar, politika - Horáková, vlastní řady - Slánský, a za kulturu je zde holt např. Štěpničková). Samozřejmě, že tento rozsudek podepsalo a tím schválilo mnoho herců, proto ale je důležité, abychom to věděli, protože tyto osobnosti jsou bohužel majetkem veřejnosti a zaslouží si tedy náš obdiv, ale i ten negativní. A pokud chtějí, můžou se samozřejmě ospravedlnit, pokud tedy ještě žijí (např. Jiřina Jirásková se ospravedlňovala, když se zjistilo, že souhlasila s popravou Milady Horákové). Tím neříkám, že tito herci přestávají být vynikající ve své profesi, ale jako lidé zklamali a my žijeme v demokracii a máme právo se to dozvědět a diskutovat o tom... Toť můj názor...

Marthos

Marthos (hodnocení, recenze)

kosticka7: "Ve vykonstruovaném procesu se ji snažili odsoudit za špionáž a v prosinci 1952 pro ni prokurátorka žádala trest nejvyšší. K tomu využila i vynucenou petici z vinohradského divadla, kterou podle vzpomínkové knihy herečky Vlasty Chramostové z roku 1999 podepsaly herečky Světla Amortová, Soňa Neumannová, Světla Svozilová a Jarmila Švabíková. Štěpničková byla nakonec odsouzena za vlastizradu k 15 letům vězení. V roce 1960 byla podmínečně propuštěna." Použil jsem tuto citaci proto, abych vám doložil, že ona petice NEBYLA DOBROVOLNÁ. Celé je to totiž trošku jinak. Všechny hvězdy první republiky musely být po válce poníženy a odsouzeny, jak se také nakonec stalo. Na Jiřinu Štěpničkovou ale nic nenašli, takže byla zvolena rafinovaná metoda postupného (sebe)zničení. Nejdříve přišla o veškerou aktivní práci v divadle i ve filmu a poté na ni nastražili onu známou léčku s přechodem hranic. Ozbrojeným přechodem. Její "čin" byl klasifikován jako velezrada a byla potom souzena podle vojenských zákonů, které měly v té době zcela jiná měřítka než "klasické zákony". A protože režim potřeboval rozsudek NĚČÍM podložit, byla vyhotovena nám známá petice, která byla předána tehdejšímu uměleckému šéfovi vinohradského divadla Janu Škodovi (který byl mimochodem manželem Soni Neumannové, která petici podepsala) a MUSELA být podepsána všemi členy činohry. Pokud je mi známo, z celého souboru petici NEPODEPSALI pouze Gustav Nezval, Lída Vostrčilová a Josef Chvalina. Jinak všichni. Nebudu tu jmenovat ty herce, kteří petici podepsali, jsou to známá jména a podíváte-li se, kdo všechno byl na počátku padesátých let členem činohry Divadla na Vinohradech, sama pochopíte proč se okruh zúžil na těch několik málo jmen, mezi které patří i Ota Sklenčka. Víc už k tomu nemám, co bych řekl.

Uživatel kosticka7 smazal svůj příspěvek.

Marthos

Marthos (hodnocení, recenze)

kosticka7: Je vidět, že vůbec nevíte, která bije. Nevím, nakolik jste informována o případu Jiřiny Štěpničkové, ale celý ten případ je dnes zbulvarizován tak, aby očerňoval zveřejněná jména a nedával věci do souvislostí. Nikde se o případu nedočtete komplexně, pokaždé se vytáhnou jen známá jména herců, kteří žádali trest smrti. Ale Divadlo na Vinohradech netvořili jen Sklenčka, Amortová a Svozilová, ale mnozí jiní, dnes populární herci, na které se jaksi nehodí kydat špínu. Když nevím, jak to bylo, mlčím. To je můj postoj na celou věc a na morální selhání Oty Sklenčky.

Uživatel kosticka7 smazal svůj příspěvek.

Marthos

Marthos (hodnocení, recenze)

To jsou mi podivné názory. Tahle (ne)rovnice je naprosto nesmyslná. Myslím, že nám přísluší hodnotit a posuzovat pouze umělecké výkony té které osobnosti a pro mě osobně představuje Ota Sklenčka špičkového herce, jakých už nemáme. Lidská stránka má zůstat za třináctou komnatou, do které nám - divákům nic není. Je těžké posuzovat činy v dobách, které nebyli jednoduché pro mnohé z nich, ať už mám na mysli komunistický totalitarismus nebo nacistický Protektorát.

lucascus

lucascus (hodnocení, recenze)

Souhlasím. A nebyl sám - mnoho populárních a známých herců chtělo, aby Štěpničková dostala trest smrti (např. Amortová, Svozilová a další).

Uživatel kosticka7 smazal svůj příspěvek.

Herec

Filmy
1993

Pozvání na večeři (TV film)

1992

Helimadoe

1991

Fascikl „S“ (TV film)

 

Hřbitov pro cizince (TV film)

 

Pilát Pontský, onoho dne (TV film)

 

Útěk do vězení (TV film)

1990

Premiéra (TV film)

 

Svědek umírajícího času

1989

Chtěla bych ten strom (TV film)

Reklama

Reklama

 

Dědek Bárta (TV film)

 

Faust (TV film)

 

Otravný víkend (TV film)

 

Vážení přátelé, ano

 

Člověk proti zkáze

1988

Lékaři (TV film)

 

Malé dějiny jedné rodiny (TV film)

 

Prokletí domu Hajnů

 

Třetí táta (TV film)

 

Vianoce Adama Boronču (TV film)

1987

Bratři (TV film)

 

Dům na Sahaře (TV film)

 

Součty (TV film)

1986

Cesta za hvězdným prachem (TV film)

 

Hazard (TV film)

 

Jsi krásná (TV film)

 

Ohnivé ženy se vracejí (TV film)

 

Peníze a krev (TV film)

 

Ruce (TV film)

 

Statečný Azmun (TV film)

 

Studentská balada (TV film)

 

Velká filmová loupež

1985

Barvy na výběr (TV film)

 

Domek u lesa (TV film)

 

Drahý Bedřichu (TV film)

 

Experiment Eva

 

Havárie v zámeckém parku (TV film)

 

Kus života (TV film)

 

Křídlovka pro Majoránka (TV film)

 

Marné cesty holubů (TV film)

 

O mrtvých jen dobře (TV film)

 

Případ Platfus (TV film)

 

Václava Kašpara den pátý (TV film)

 

Čarodějky z Greenham Common (TV film)

1984

Aféra Fénix (TV film)

 

Atomová katedrála

 

Křižovatka (TV film)

 

Obraz (TV film)

 

Odhalení jednoho spiknutí (TV film)

 

Pod maskou (TV film)

 

Prodloužený čas

 

Svatba s generálem (TV film)

 

Venkovan (TV film)

 

Záchvěv strachu

 

Čas zrání (TV film)

1983

Duch soudce Pauknera (TV film)

 

Dva útržky ze života muže (TV film)

 

Dvě noci s císařem (TV film)

 

Nuž, brány dokořán již otevřete...! (TV film)

 

Olej do ohně (TV film)

 

Pod nohama nebe

 

Putování Jana Amose

 

Radosti života (TV film)

 

Sedm křížků (TV film)

 

Smeč (TV film)

 

Tři cesty k domovu (TV film)

1982

Děkuju, pane profesore (TV film)

 

Mlynářská louka (TV film)

 

Má dáti, dal (TV film)

 

O labuti (TV film)

 

Plášť Marie Terezie (TV film)

 

Poslední propadne peklu

 

Přítel (TV film)

 

Sny o Zambezi

 

Třetí princ

 

Čas černý jako voda (TV film)

 

Šimona (TV film)

 

Škola hrou (TV film)

 

Šílený kankán

1981

1. máj 1890

 

Dostih

 

Hodina života

 

Konečná stanice

 

Pohádka o mokrosuchém štěstí (TV film)

 

Sluníčko na houpačce (TV film)

 

Služební cesta (TV film)

 

Soví hnízdo (TV film)

 

Ubohý pan Kufalt (TV film)

 

V zámku a podzámčí (TV film)

 

Velké malé vody (TV film)

 

Zrození domova (TV film)

1980

Chvíle pro píseň trubky (TV film)

 

Italské jaro (TV film)

 

Nezralé maliny (TV film)

 

Panenka (TV film)

 

Plná bílá čára (TV film)

 

Romaneto

 

Rytmus 1934

 

Temné slunce

 

Zločin na poště (TV film)

 

Štvanci (TV film)

1979

Adriana (TV film)

 

Hordubal

 

Matka (TV film)

 

Nositelé zeměkoule (TV film)

 

Zastav se a ohlédni (TV film)

 

Zákon rovnosti (TV film)

 

Žena pro tři muže

1978

A od zítřka už budu moudrá (TV film)

 

Poéma o svedomí I., II.

 

Smrt císaře a krále Karla IV. (TV film)

 

Sněhurka (TV film)

 

Sólo pro starou dámu

 

Zlodějská komedie (TV film)

1977

Idiotka (TV film)

 

Konec jednoho představení v cirkusu Svět (TV film)

 

Láska poručíka Bentze (TV film)

 

Mamzelle Nitouche (TV film)

 

Nikola Šuhaj loupežník (TV film)

 

Pacient 001 (TV film)

 

Pětina průměrného života (TV film)

 

Smuteční hudba za padlé hrdiny (TV film)

 

Vykřičník za Kateřinu (TV film)

 

Zlaté rybky

 

Zrcadlení

 

Zítra vstanu a opařím se čajem

 

Čas polomů a štěpů (TV film)

1976

Agentura Pepa (TV film)

 

Běž, ať ti neuteče

 

Doba strachu (TV film)

 

Dům Na poříčí

 

Ostrov stříbrných volavek

 

Paleta lásky

 

Podzemí svobody (TV film)

 

Střílej oběma rukama (TV film)

 

Vlivná osoba (TV film)

 

Zlaté pometlo (TV film)

1975

Když Praha povstala (TV film)

 

Mys Dobré naděje

 

Osvobození Prahy

 

Oči plné slunce (TV film)

 

Skleněná vesnice (TV film)

 

Vlčí halíř (TV film)

1974

Drahé tety a já

 

Klient (TV film)

 

Královské řádění (TV film)

1973

Dny zrady I.

 

Dny zrady II.

 

Milenci v roce jedna

 

Neameričané (TV film)

 

Smuteční mše za těžkou váhu (TV film)

 

Traumstadt

 

Větrné moře

 

Zločin v Modré hvězdě

 

Ďábel v altánu (TV film)

1972

Hotel Miramare (TV film)

 

Muž, který chtěl být bohem (TV film)

 

Pokušení mladého muže (TV film)

 

Poslední dny (TV film)

 

Slečna Golem

 

Surové hedvábí (TV film)

1971

Kriminální tango (TV film)

 

Petrolejové lampy

 

Princ a chuďas (TV film)

 

Slaměný klobouk

 

Slečnám nic nevadí (TV film)

 

Smrt Roberta Cleeva (TV film)

 

Smrt černého krále

 

Tajné poslání S.M. (TV film)

 

Vím, že jsi vrah...

 

Včera a dnes (TV film)

 

Zajatec šílenství (TV film)

 

Zločin na Zlenicích hradě (TV film)

 

Řemeslo urozených (TV film)

1970

Hrabě Drakula (TV film)

 

Kouzelný dům (TV film)

 

Obavy komisaře Maigreta (TV film)

 

Potok, kde jiskří pstruzi (TV film)

 

Pěnička a Paraplíčko

 

Žraloci (TV film)

1969

Maryla (TV film)

 

Paní Bohdana (TV film)

 

Předměty (TV film)

 

Tchýně (TV film)

1968

Jak se Mette chtěla stát královnou (TV film)

 

Jádro věci (TV film)

 

Pan Jordán a Habada (TV film)

 

Vajíčko (TV film)

1967

Děvčátko s petrklíči (TV film)

 

Dům ztracených duší

 

Malá Dorritka (TV film)

 

Raději potmě (TV film)

 

Rudá v černém (TV film)

 

Těžká srdeční komplikace (TV film)

 

Úřad (TV film)

1966

Dvě z Říma (TV film)

 

Evženie Grandetová (TV film)

 

Prozatímní svět (TV film)

 

Vražda v divadle pantomimy (TV film)

1965

Drahomíra (TV film)

 

Oliver Twist (TV film)

 

Optimální východisko (TV film)

 

Perlový náhrdelník

 

Samota (TV film)

 

Zlatá reneta

1964

Fiorenza (TV film)

 

Je Thierry Brévanne vinen? (TV film)

 

Obžalovaný

 

Vražda potřebuje reklamu (TV film)

 

Šach mat (TV film)

1963

Deváté jméno

 

Král Králů

 

Mykoin PH 510

 

Putnaři (TV film)

 

Ranní ropucha (TV film)

 

Smrt si říká Engelchen

 

Začít znova

1962

Chirurg Platon Krečet (TV film)

 

Neomylní: Smrt Garrily Morkovkina (TV film)

 

Neomylní: Trestanec Jakov (TV film)

 

Oranžový měsíc

 

Soud (TV film)

 

Vrah byl odsouzen po právu (TV film)

 

Černá dynastie

1961

Bratři Jeršovové (TV film)

 

Chvíle rozhodnutí (TV film)

 

Fuente Ovejuna (TV film)

 

Malý Bobeš

 

Můj přítel Gaj (TV film)

 

Reportáž psaná na oprátce

 

Rychlík čeká 3 minuty (TV film)

 

Sbohem, deštivé město ! (TV film)

1960

Horké dny (TV film)

 

Lidé jako ty

 

Paní Bovaryová (TV film)

 

Případ Lupínek

 

Smyk

 

Strýček Váňa (TV film)

1959

Nedohledné dálky (TV film)

 

Radúz a Mahulena (TV film)

 

V hodině dvanácté (TV film)

 

Vlk (TV film)

 

Vstup zakázán

 

Zkouška pokračuje

1958

Můj generál (TV film)

 

Ohně na horách (TV film)

 

Rozrušená země (TV film)

1957

Nakonec ti nikdo nepomůže (TV film)

 

Od noci k ránu (TV film)

 

Poslušně hlásím

 

Přijde čas (TV film)

 

Rodina (TV film)

1956

Kádrový případ (TV film)

 

Nevěra

 

Sisyfos a smrt (TV film)

 

Začínáme žít (TV film)

 

Šťastnou cestu (TV film)

1955

Spodní proud (TV film)

 

Tanková brigáda

 

Ztracená stopa

1954

Botostroj

 

Na konci města

1950

Mordová rokle

Seriály
1994

Uctivá poklona, pane Kohn

 

Vlakem na Vídeň (E04)

1993

Pomalé šípy

 

Opět pohromadě (E06)

 

První láska (E05)

 

Rodinné trampoty (E04)

  více epizod (3)
1989

Dobrodružství kriminalistiky

 

Střela (S01E05)

 

Letící delfín

 

Epizoda 7 (E07)

 

Epizoda 5 (E05)

 

Epizoda 1 (E01)

1988

Malé dějiny jedné rodiny

 

Oslava (E14)

 

Namlouvání (E10)

 

Mistři (E09)

 

Den horníků (E02)

 

Rodáci

 

Epizoda 13 (E13)

 

Epizoda 12 (E12)

 

Epizoda 11 (E11)

  více epizod (10)
1987

Křeček v noční košili

 

Velká akce začíná (E03)

 

Panoptikum Města pražského

 

Děvče od vody (E02)

1986

Gottwald

 

Generální tajemník (E01)

 

Zlá krev

 

Epizoda 7 (E07)

 

Epizoda 5 (E05)

 

Epizoda 4 (E04)

 

Epizoda 3 (E03)

1985

Synové a dcery Jakuba skláře - vypravěč

 

Jubileum - vypravěč (E13)

 

Nedělní směna - vypravěč (E12)

 

Ochranná značka - vypravěč (E11)

  více epizod (9)
1984

Adam a Eva

 

Bambinot

 

Příjemná ztráta (E06)

 

Génius se vrací (E03)

 

Ďábelský úkol (E02)

 

Vynález století (E01)

 

Sanitka

 

Epizoda 11 (E11)

 

Epizoda 9 (E09)

 

Epizoda 6 (E06)

  více epizod (2)
1983

Lekár umierajúceho času

 

Via Doloris (E05)

 

Theatrum mundis (E04)

 

Stellis vinctus (E03)

 

Anatomia Pragensis (E02)

 

Tak se ptám

 

Záruka (E11)

1982

Dobrá Voda

 

Pokora (E06)

 

Malý pitaval z velkého města

 

Vedoucí partiové prodejny (E07)

 

Tak se ptám

 

Ale je ženatý (E05)

1981

Nemocnice na kraji města

 

Oponentura (S02E05)

 

Okres na severu

 

Setkání (E13)

 

Nebezpečí (E11)

 

Nabídka (E08)

  více epizod (5)
 

Velitel

 

Velký den (E04)

 

Velká zkouška (E03)

 

První kroky (E02)

 

Začátek cesty (E01)

1979

Inženýrská odysea

 

Převzetí moci (E06)

 

Výměna stráží (E05)

 

Odpadlík (E02)

 

Promoce (E01)

 

Půl milionu za Alvara

1978

Stříbrná pila

 

Nevěsta (E03)

 

Třicet případů majora Zemana

 

Štvanice (S03E05)

 

Ve znamení Merkura

 

Návrat princezny (E05)

 

Muzikantský celník (E01)

 

Zákony pohybu

 

Starosti se ženami (E12)

 

Štafeta (E11)

 

Bez ředitele (E10)

  více epizod (8)
1976

Muž na radnici

 

Setkání (E11)

 

Rozchod (E10)

 

Silvestr (E08)

  více epizod (7)
 

Třicet případů majora Zemana

 

Kvadratura ženy (S02E05)

1975

Matka

 

Zklamaná naděje (E05)

 

Třicet případů majora Zemana

 

Vrah se skrývá v poli (S01E10)

1970

F. L. Věk

 

Student (E02)

 

Malý František Věk (E01)

 

Lidé na křižovatce

1968

Sňatky z rozumu

 

Epizoda 5 (E05)

 

Epizoda 4 (E04)

 

Epizoda 2 (E02)

 

Epizoda 1 (E01)

Dokumentární
2009

Příběhy slavných (seriál)

 

Ryba života (S10E07)

Divadelní záznam
1981

Cesta Karla IV. do Francie a zpět

1980

Halvard Solness

 

I chytrák se spálí

Krátkometrážní
1988

Český pekáč (TV film)

1986

Bakaláři (seriál)

 

Heslo (S15E25)

1984

Bakaláři (seriál)

 

Vagóny a ptáci (S13E18)

1983

Bakaláři (seriál)

 

Klíče (S12E23)

1982

Krakonoš a ovčák

1981

Bakaláři (seriál)

 

Korespondence (S10E03)

1979

Bakaláři (seriál)

 

Zástava (S08E19)

 

O Maryšce a vlčím hrádku

1978

Bakaláři (seriál)

 

Moje nejhezčí vzpomínka na rok pětačtyřicátý (S07E13)

1977

Bakaláři (seriál)

 

Marie (S06E34)

1967

Jste na řadě, Moniko... (TV film)

1963

Králíček (studentský film)

 

Závory (studentský film)

1961

Úderem deváté (TV film)

 

Černobílá Sylva (studentský film)

Host

Reklama

Reklama