foto

Marshall Herskovitz

  • nar. 23.2.1952 (65 let)
    Filadelfie, Pennsylvania, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Herec, spisovatel, scénárista, režisér a producent Marshall Herskovitz budoval svoji kariéru ve dvou zcela oddělených světech – ve světě filmu a ve světě televize.

Narodil se v Philadelphii v roce 1952. Navštěvoval Brandeis University a poté Americký filmový institut, kde se seznámil s Edwardem Zwickem a vzniklo jejich dlouhé a velmi úspěšné tvůrčí partnerství. Po studiu na AFI Herskovitz napsal a režíroval několik televizních seriálů, včetně FAMILY a WHITE SHADOW. Poté se společně se Zwickem pustili do tvorby televizního filmu „Special Bulletin", který byl uveden v roce 1983 a vyhrál dvě ceny Emmy.

V roce 1985 Herskovitz a Zwick založili Bedford Falls Company. Jejím prvním projektem byl uznávaný televizní seriál THIRTYSOMETHING. V následujících letech Herskovitz získal dvě další ceny Emmy, dvě ceny Directors Guild, dále potom cenu Writers Guild, cenu Humanitas, cenu Zlatý Globus a několik dalších.

V roce 1993 byl uveden Herskovitzův první celovečerní film JACKOVA UKOLÉBAVKA, ve kterém hrál Danny DeVito. O rok později produkoval Zwickův film „Legenda o vášni" s Bradem Pittem a Anthonym Hopkinsem v hlavní roli. Dále potom spolu se Zwickem režírovali a produkovali průkopnický seriál TAK TOHLE JE MŮJ ŽIVOT.

Během dalších let strávil Herskovitz šest měsíců v Římě, kde produkoval a režíroval velkolepý historický epos NEBEZPEČNÁ KRÁSA, který byl uveden v roce 1998. Následující rok spolu se Zwickem produkoval a spolurežíroval serál DRUHÁ ŠANCE, který vyhrál několik ocenění. V roce 2003 Herskovitz spolupracoval na scénáři filmu „Poslední samuraj" a produkoval ho.

Dnes Marshall Herskovitz žije se svými dvěma dcerami v Los Angeles. Je aktivním ochráncem životního prostředí – působí v několika organizacích, které se věnují ochraně amerických vzácných přírodních zdrojů. Je také významným členem organizace Producers Guild of America.

Pavlína "Estrellita" Průšová

Scenáristická filmografie

2016 Jack Reacher: Nevracej se
2010 Láska a jiné závislosti
2009 Marriage, A (TV film)
2007 Quarterlife (TV seriál)
2003 Poslední samuraj
1999 Druhá šance (TV seriál)
1990 Extreme Close-Up (TV film) - původní scénář
1987 thirtysomething (TV seriál)
1983 Special Bulletin (TV film)
1982 Seven Brides for Seven Brothers (TV seriál)
1978 The White Shadow (TV seriál)
1977 CHiPs (TV seriál)
1976 Family (TV seriál)

TV pořady

2001 America: A Tribute to Heroes (TV pořad)

Režijní filmografie

2009 Marriage, A (TV film)
2007 Quarterlife (TV seriál)
1999 Druhá šance (TV seriál)
1998 Nebezpečná krása
1994 Tak tohle je můj život (TV seriál)
1993 Jackova ukolébavka
1987 thirtysomething (TV seriál)
1976 Family (TV seriál)

Herecká filmografie

Producentská filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace