foto

Monika Kvasničková

  • nar. 10.12.1969 (47 let)
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Bývala dětská herecká hvězda se narodila 10. 12. 1969. Pochází ze sportovní rodiny. Otec byl fotbalista a matka sportovní gymnastka. Její prababičkou byla kabaretní umělkyně Růžena Slavínská. Monika byla velice živé dítě. Sama o sobě tvrdí, že byla nezvladatelná.

Když jí bylo šest let, objevila babička v novinách inzerát na konkurz do inscenace KAM UHNOUT OČIMA a hned tam malou Moniku odvedla. Roli dostala. V této své první roli prý jezdila autíčkem po hlavě pana Somra a přecpala se dortem. Poté účinkovala v dětských kabaretech. Další roli dostala v deseti letech, v TV hře ŽLUTÝ KVÍTEK, kde si zahrála handicapovanou dívku na invalidním vozíčku. Objevila se ve filmu PRÁZDNINY PRO PSA. V polovině 80. let hrála Alenu Hajskou v seriálu ze školního prostředí MY VŠICHNI ŠKOLOU POVINNÍ.

Hrála celé své dětství, proto se nikdo nedivil, že její další cesta vedla na konzervatoř. Nebyla ale vzornou studentkou, spíše vystupovala jako rebelka . Více se objevovala před kamerou než ve škole. V pátém ročníku získala nabídku od SEMAFORU. Ve škole dostala nůž na krk. Buď se bude věnovat studiu nebo divadlu. Monika se ani příliš nerozhodovala, vybrala si to, co bylo jejímu srdci nejbližší, divadlo. Hostovala v SEMAFORU. Účinkovala také v ROKOKU nebo Národním divadle.

Na začátku 90. let odcestovala do USA, kde pracovala jako výtvarnice a grafička. První výstavu měla v USA. Vystavovala také v Praze, Londýně atd. Nějakou dobu žila v Německu, Rakousku a Indii, kam se často vrací. Prapadla závislosti na alkoholu. V roce 2001 podstoupila protialkoholní léčbu. V současné době žije se svým synem Simonem v Praze.

Mihla se v nováckém seriálu POJIŠŤOVNA ŠTĚSTÍ, kde vytvořila postavu nafrněné Angličanky, kterou si měl brát Jaromír Hanzlík. Zatím její poslední filmová role byla ve filmu O ŽIVOT, kde hrála matku Zity.

Markéta "blackrain" Rejzková

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace