foto

Kate Ashfield

  • nar. 28.5.1972 (44 let)
    Lancashire, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Anglická herečka Kate Ashfield se narodila v anglickém Oldhamu 28. května 1972. S rodiči se přestěhovala do Birminghamu a tam navštěvovala školu King Edwards Five Ways. Promovala na škole Rose Bruford College – dramatická škola, roku 1993 v londýnské čtvrti Sidcup. 168 cm vysokou Kate můžeme vidět především v klasických a moderních, televizních či filmových rolích ale také v divadle.

Její první filmová role byla ve filmu režiséra Michaela Austina a Johna Wellse PRINCEZNA CARABOO z roku 1994. Po několika dalších, menších televizních či epizodních seriálových rolích přichází role Molly v krátkometrážním filmu PLEASE (1999), který získal cenu na Palm Springs International Short Film Festival a na Williamsburg Brooklyn Film Festival. Ve stejném roce hraje roli Lucy v drama VÁLEČNÁ ZÓNA, který získal 9 cen a 10 nominací na různých festivalech. První nominaci získala za roli Ruby v dramatu THE LOW DOWN (2000) v kategorii “nejlepší herečka“.

V roce 2001 hraje v komedii scénáristy Jacka Lothiana ZATRACENÁ NOČNÍ DÍRA, který byl oceněn 7 cenami a 6 nominacemi. Za roli Jody získala ocenění v kategorii “nejlepší herečka“ na British Independent Film Award. O dva roky později je na stejném předávání cen opět nominována v kategorii “nejlepší herečka“ a na Royal Television Society UK získává svoji druhou cenu v kategorii “nejlepší ženská herečka“ za hlavní roli Sadie MacGregor v dramatu TAKOVÝ MALÝ ŽIVOT, který získal ještě další 4 ceny a 2 nominace. Ve stejném roce hraje jednu z hlavních rolí ve válečném televizním drama KILLING HITLER.

V roce 2004 přichází nabídka režiséra Edgara Wrighta do hororové zombie-komedie SOUMRAK MRTVÝCH. Film získal na různých festivalech dohromady 6 cen a 14 nominací. Kate byla za roli Liz nominována na Empire Award 2005 v kategorii “nejlepší britská herečka“. Z dalších rolí jmenuji např. hlavní role v dramatické komedii ŠMEJDI (2005) v televizním drama SECRET SMILE a vedlejší roli v tv filmu TSUNAMI (2006). Kate je reprezentována v agentuře Peterse Frasera, kde jsou také např. herečky Keira Knightley a Kate Winslet...

Zdeněk "Stocki" Blažek

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace