foto

Ludivine Sagnier

  • nar. 3.7.1979 (37 let)
    La Celle-Saint-Cloud, Yvelines, Francie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Ludivine Sagnier se narodila 3. července 1979 v La Celle - Saint - Cloud ve Francii. Od ranného věku je herečka. Osm let chodila do kurzů herectví v Sevres. Na obrazovce se poprvé objevila v deseti letech ve filmu I WANT TO GO HOME (1989) a ve stejném roce také v MANŽELÉ, ŽENY, MILENCI. Rok poté si zahrála ve snímku Cyrano z Bergeracu s Gérardem Depardieu v hlavní roli.

V roce 1994 dostala Ludivine svoji první cenu na Versailles Academy of Dramatic Arts, ale ona měla teprve zazářit. Navzdory tomuto úspěchu se jako teenager objevuje v řadě filmů pro francouzskou televizi. V roce 1999 bylo Ludivine vidět v početných snímcích, mezi něž patří také REMBRANDT, DĚTI STOLETÍ nebo ANNA'S TRIP, za který získala cenu pro nejlepší herečku na Festivalu krátkých filmů v Lutinu. Roku 2000 si ji vybral režisér Francois Ozon do vedlejší role v KAPKY DEŠTĚ NA ROZPÁLENÝCH KAMNECH a Ludivine se mu zřejmě zalíbila natolik, že ji obsadil i do svých dalších snímků.

Do podvědomí diváků se dostala Ludivine díky roli Catherine v Ozonově filmu 8 ŽEN (2002), který ji vynesl Cenu Romy Schneider (každoročně udělená slibné mladé francouzské herečce) a nominaci na Césara. Se zbytkem hereckého obsazení, které čítá mimo jiné Catherine Deneuve, Emmanuelle Béart, Virginii Ledoyen nebo Isabelle Huppert, se podělila o Cenu Evropské filmové akademie a Stříbrného medvěda z Mezinárodního filmového festivalu v Berlíně. Téhož roku si zahrála v televizní minisérii NAPOLEON a také ve svém debutu v angličtině – TOOTHACHE režiséra Iana Simpsona.

Následující rok však Ludivine teprve dokázala, co v ní je. Ozon ji obsadil do svého dalšího snímku – BAZÉN, kde konečně naplno projevila svůj talent. Nevyspělá holčička z 8 ŽEN se zde proměnila ve smyslnou dračici. Billboard Ludivine v rouše Evině způsobil v celé Francii nejvíce automobilových nehod. Navíc byla Sagnier americkým Rolling Stonem označena za novou Brigitte Bardot. Její role nymfomanky Julie jí vynesla druhou nominaci na Césara. Zároveň získala hlavní roli v přepisu známé divadelní klasiky LA PETITE LILI režiséra Clauda Millera. Oba filmy se objevily na festivalu v Cannes.

Zatím nejnovější film, v kterém jsme mohli Ludivine vidět je P.J.Hoganův PETER PAN, kde si zahrála vílu Zvoněnku. Původně měla být víla plně digitální postavou, ale poté objevil režisér Ludivine a nešlo to jinak. „Umí pracovat s mimikou a vyjadřovat emoce jako herci v dobách němého filmu,“ říká o ní Scott Farrar ze studia ILM, které pracovalo na digitálních efektech filmu. Pokud ovšem víla létá, jedná se většinou pouze o hlavu Ludivine nasazenou na tělo digitální dvojnice. Mladá herečka očarovala publikum natolik, že se PETER PAN stal jedním z nejúspěšnějších zahraničních filmů toho roku promítaných v USA.

Tato francouzská hvězdička stále stoupá a možná nakonec dosáhne popularity krajanky Brigitte Bardot. Jediné, v čem ji ale asi neuvidíme jsou velkolepé drahé trháky. Ludivine nestojí o slávu ani peníze, nechce hrát v hollywoodských velkofilmech a, jak sama říká, má velké umělecké ambice.

Markéta "Nancy" Nádvorníková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace