foto

Lauren Ambrose

  • nar. 20.2.1978 (39 let)
    New Haven, Connecticut, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Rusovlasá Laura Anne D'Ambruoso spatřila světlo světa 20. února 1978 v connecticutském New Havenu. Ač narozena v USA, v žilách jí koluje italská krev. Vystudovala newhavenskou konzevatoř a rovněž celkem netradiční obor, a to klasický operní zpěv na Tanglewoodském institutu Bostonské univerzity.

Svou kariéru započala mimo Broadway v newyorských divadlech. Její raná kariéra také zahrnovala účinkování v televizním seriálu ZÁKON A POŘÁDEK, kde si zahrála mentálně postiženou dívku znásilněnou partou středoškoláků. Ve filmu si poprvé zahrála po boku Kevina Klinea, a to v komedii SVATBA NARUBY. Následovala větší role v teen komedii POSLEDNÍ MEJDAN. První hlavní roli si střihla v kultovní hororové komedii OPRAVDU DĚSNÁ PLÁŽOVÁ PARTY.

Skutečný zlom v Laurenině kariéře ale přišel až rokem 2001. Tehdy získala roli frustrované dospívající sarkastické umělkyně hledající smysl života. Samozřejmě, jde o Claire Fisher, jednu z ústředních postav kritiky i diváky uctívaného a dnes už kultovního ODPOČÍVEJ V POKOJI od Alana Balla (AMERICKÁ KRÁSA). Za roli Claire byla Lauren opakovaně nominována na cenu Emmy za nejlepší ženský herecký výkon, a dvakrát za ni získala cenu SAG.

V září 2001 se Lauren provdala za profesionálního fotografa Sama Handela. V roce 2006 si nakonec odbyla i svůj debut na Broadwayi, když si zahrála ve hře Awake and Sing! V roce 2007 si pak zahrála Julii v Shakespearově nejslavnější hře. Především se ale v tomtéž roce stala šťastnou maminkou, když porodila své první dítě, chlapečka Orsona Halcyona. Přesto ale s kariérou nekončí, a tak v roce 2008 pro změnu sklízí úspěchy jako Ofélie ve slavném Hamletovi, dál se věnuje divadlu, a pilně natáčí.

Ezra "Tom Riddle" Fitzmonster

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace