foto

Henry Czarniak

  • nar. 3.9.1937
    Mulhouse, Francie
  • zem. 2.3.1986 (48 let)
    Paříž, Francie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Francouzský herec polského původu Henry Czarniak měl se svou vizáží drsňáka šanci stát se hvězdou kriminálního žánru, nakonec se ale musel spokojit jen s desítkami vedlejších rolí. V polovině šedesátých let se začal objevovat souběžně v divadle a filmu, účinkoval například na pařížské scéně Théâtre Récamier, před kamerou debutoval vedlejší rolí ve filmu VELKÉ HUBY (Les grandes gueules, 1965), hrál také s J. P. Belmondem (HO!, 1968), Fernandelem (MUŽ V BUICKU – L’homme à la buick, 1968) nebo A. Delonem (JEFF, 1969).

Větší prostor mu poskytla režisérka Nelly Kaplan ve filmu PIRÁTOVA SNOUBENKA (La fiancée du pirate, 1969) po boku Bernadette Lafont, poté vedlejšími rolemi přispěl do několika mezinárodních projektů, točil například s Anatole Litvakem (DÁMA V AUTĚ S BRÝLEMI A PUŠKOU – The Lady in the Car with Glasses and Gun, 1970) nebo Woody Allenem (LÁSKA A SMRT – Love and Death, 1975). Mohli jsme jej vidět také jako nebezpečného gangstera René Delacroixe v komedii SITUACE JE VÁŽNÁ, NIKOLI VŠAK ZOUFALÁ (La situation est grave… mais pas désespérée, 1975), dvakrát jej přizval ke spolupráci osvědčený tvůrce komedií Philippe de Broca a ve filmu NĚŽNÉ KUŘE (Tendre poulet, 1978) ztvárnil menší úlohu policejního inspektora.

Od počátku sedmdesátých let spolupracoval Czarniak i s televizí, hrál v několika kriminálních seriálech, ale i historických inscenacích. Jeho filmografii uzavírá několik méně známých snímků kriminálního žánru, naposledy se objevil jako překupník v dramatu RVAČKA (La baston, 1985).

Henry Czarniak zemřel náhle při nedělní partii pokeru v březnu 1986 ve věku 48 let.

Pavel "argenson" Vlach

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace