foto

Shaun Parkes

  • nar. 9.2.1973 (44 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Shaun Parkes je anglický herec, převážně vedlejších rolí. V 16 letech se zapsal do studií na Seltec College aby o dva roky později byl přijat na prestižní The Royal Academy of Dramatic Arts /RADA/. Během účinkování ve vedlejších rolí jak v divadle tak i v televizi, se vryl mladý Parkes do pamětí diváků rolí Koopa v kultovní komedii HUMAN TRAFFIC /1999/.

Následně hrál ve filmech jako např. v britském dramatu CLUBBED /2008/, v dobrodružné komedii THE MUMMY RETURNS /2001/, v teenagerské komedii THINGS TO DO BEFORE YOU'RE 30 /2005/ v roli Adama nebo v kritiky ceněném psycho thrilleru NOTES ON A SCANDAL /2006/, v hlavních rolích s Cate Blanchet a Judy Dench. V televizi hrál v seriálu LOCK, STOCK...SERVANTS /2000/, v komediálním seriálu Russella T.Daviese CASANOVA /2005/ nebo v obnoveném sci-fi seriálu DOCTOR WHO /2005-současnost 2014/.

Parkes samozřejmě pokračoval i v kariéře divadelního herce. Spolu s Davidem Threfallem a Neilem Stukem hrál v cenami ověnčené hře Joea Penhalla „Blue/Orange" na prknech divadla West End, dále ve hře „Elmina's Kitchen" scénáristy Kwameho Kwei-Armaha či v roli Aarona ve hře „Titus Andronicus" v produkci divadla Shakespeare's Globe.

Spolu s Mattem Smithem ztvárnil jednu z hlavních rolí detektivního seriálu MOSES JONES /2009/ v produkci BBC Two. V dětském televizním seriálu TINGA TINGA TALES /2011-současnost 2014/ namluvil postavičku geniální želvičky.

V roce 2008, na BFM International Film Festival získal cenu BFM Short Film Award pro nejlepšího herce za krátkometrážní drama SURVIVOR /2008/.

Lukáš "gatuso" Častulík

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace