foto

Michael Pitt

  • nar. 10.4.1981 (35 let)
    West Orange, New Jersey, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Michael Pitt se narodil 10. 4. 1981 ve West Orange v New Jersey jako nejmladší ze čtyř dětí. Už v deseti letech přesvědčil svoje rodiče, že chce být hercem a později chvíli skutečně navštěvoval American Academy of Dramatic Arts. V šestnácti utekl do New Yorku s tím, že chce hrát. Přivydělával si jako poslíček a příležitostně se objevoval v malých rolích v nezávislých filmech nebo televizních seriálech. V roce 1999 si odbyl svůj divadelní debut ve hře The Trestle of Pope Lick Creek v režii Lisy Petersenové, kde si ho všiml agent a doporučil ho pro roli Henryho Parkera v seriálu DAWSONŮV SVĚT.

V roce 2000 už se objevil v menší roli ve filmu OSUDOVÉ SETKÁNÍ a potom už dostal roli glam-rockera v rádoby-biografickém filmu o „nedodělaném transsexuálovi“ HEDWIGA A ANGRY INCH. Kontroverzní režisér Larry Clark mu ve filmu ŠIKANA svěřil roli jednoho z teenagerů, kteří zavraždí svého nesnesitelného známého. Po boku Sandry Bullock a Ryana Goslinga zazářil ve filmu VZOREC PRO VRAŽDU, kde ztvárnil uzavřeného outsidera s velkým mozkovým potenciálem. Tento popis vystihuje většinu Michaelových rolí – jeho netypický, pro mnohé nepříjemný vzhled ho předurčuje k rolím jedinců vyvrhovaných ze středu a odlišujících se myšlením i stylem života.

Značnou kontroverzí se vyznačoval i jeho další film – SNÍLCI, třetí část Bertolucciho volné trilogie o pařížských obyvatelích. Tam si Michael zahrál amerického studenta, který proniká do zvláštního vztahu dvou pařížských sourozenců na pozadí revolucí opojeného roku 1968 a je postupně zatahován do jejich podivných sexuálních i duševních hrátek. Mihnul se v malé roličce ve Shyamalanově VESNICI, dramatu z vězení JAILBAIT, detektivce WONDERLAND MASAKR (která připomíná vražedné hrátky Charlese Mansona a jeho „rodinky“).

V komorních POSLEDNÍCH DNECH si zahrál vyhořelého muzikanta, který se v opuštěné chatě v lesích loučí se životem. Tato role byla napsána podle slavného frontmana Nirvany Kurta Cobaina. Tady mohl uplatnit svoje civilní zkušenosti, protože mimo herce je také muzikantem a zpěvákem. S undergroundovou kapelou Pagoda, kde píše písničky, hraje na kytaru a zpívá, už jim vyšlo stejnojmenné album. Také nazpíval písničku Hey Joe, která je ke slyšení na soundtracku ke SNÍLKŮM.

Dagmar "Morien" Pokorná

Scenáristická filmografie

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(191)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace