foto

Brían F. O'Byrne

  • nar. 16.5.1967 (49 let)
    Mullagh, okres Cavan, Irsko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Brian Flynn O’Byrne je irský herec, fanoušek Mets (slavný basketbalový klub), který už několik let obývá americké město New York. Narodil se 16. května 1967 v irské vesničce Mullagh, jež se nachází v hrabství Cavan. Zde se rozhodl studovat herectví na Trinity College v Dublinu, což se mu později úspěšně povedlo. V roce 1996 se zasnoubil s herečkou Amy Ryan, avšak dnes už spolu nežijí.

Ve svých kariérních začátcích se Brian objevoval hlavně v irských filmech a seriálech, z nichž zmiňme například drama THE LAST BUS HOME nebo seriál AMONGST WOMEN, kde ztvárnil nejstaršího syna hlavní postavy, kterou hrál Tony Doyle. V roce 2000 se objevil ve čtvrté sérii populárního seriálu OZ a v témže roce odehrál svou první hlavní roli v americkém snímku, kterým byli NEJLEPŠÍ OBCHODNÍCI. To už se začal v americkém filmovém průmyslu prosazovat, i když hlavně jako představitel vedlejších rolí ve snímcích jakým byli například BANDITI, kde hrál s hvězdami B.Willisem, B.B.Thorntonem nebo C.Blanchett, a nebo ve válečném filmu ŠEDÁ ZÓNA.

Avšak ani na Ostrovech se neztratil a vystřihl se roličku ve filmu od Kirsten Sheridan DISCO PIGS, nebo v irské komedii INTERMISSION. Brian F. O’Byrne ale své nejlepší chvilky nezažíval před kamerou, nýbrž na divadelním jevišti, především pak na Broadwayi. A také díky divadlu se mu povedlo uspět i v oblasti hereckých cen. Tou nejznámější byla asi Tony Award, kterou dokonce vyhrál a to za nejlepší herecký výkon ve hře FROZEN. Den po přebírání ceny Brian točil scénu ve velice úspěšném filmu MILLION DOLLAR BABY, kde hrál kněze, v hlavě měl ale podle svých slov pouze zážitky z přebírání Tony Award. Po úspěšném dotočení Eastwoodova dramatu se vrhnul do dalšího kasovního trháku NOVÝ SVĚT. V poslední době jsme ho mohli spatřit v amerických filmech KOŘENÍ ŽIVOTA a jako zlodějíčka v NEŽ ĎÁBEL ZJISTÍ, ŽE SEŠ MRTVEJ, nebo v televizních seriálech BROTHERHOOD či v seriálu televize ABC FLASHFORWARD.

Dominik "Kaucuk" Horáček

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace