foto

Chantal Lauby

  • nar. 23.3.1957 (59 let)
    Gap, Francie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Chantal Lauby se narodila 23. 3. 1948 ve městě Gap v Jihovýchodní Francii. Dětství strávila ve městě Auvergne. Svou kariéru začala jako hlasatelka regionálních rádiových stanic. Zde se seznámila Brunem Carettem a s ním započala svou komediální dráhu. Společně vystupovali v několika komických skečích.

Skupina se však po krátké době rozpadla a Chantal Lauby začala hrát drobné role i ve filmu. Jednou její z prvních rolí byla například role Louise v televizním seriálu Evamag (1999). Po tomto seriálu naplno přesídlila ke kinematografii, kdy hned následující rok natočila například film Hvězda ze salonu (2000). V dalších letech pak hrála ve známých snímcích jako Asterix a Mise Kleopatra (2002) nebo Co jsme komu udělali (2014). Chantal Lauby pak také některé snímky i režírovala jako například Tvoje ruce na mé půlce (2003).

Od roku 2010 se také podílí na moderování v ranní sekci na Virgin Radiu, kde s Brunem Guillonem společně tvořili moderátorský tým.

Jirka "Jimmy15" Myroniuk

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace