foto

Gavin O'Connor

  • nar. 1964
    Long Island, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Gavin O’Connor rodák z Long Islandu, New York už jako malý chtěl být filmařem a jeho sny se naplnily. Po vystudování University of Pennsylvania začal jako spisovatel a producent. Svůj režijní debut měl v krátkém filmu BET (1992). Později v letech 1995 Gavin natočil snímek COMFORTABLY NUMB, ale během festivalu v Cannes film propadl.

O’Connor neztrácel naději a po propadáku se vrátil ve velkém stylu s filmem TUMBLEWEEDS (1999), podle stejnojmenné knihy od své manželky Angely Sheltonové, která film doprovázela jako výkonná producentka a to především díky své zkušenosti z dětství. O’Connor nejen film režíroval ale i si v něm zahrál. Zajímavost tohoto filmu byla v tom, že herecké obsazení nebylo nijak zvlášť výstřední a přesto se film stal hitem a to především díky svojí reálnosti. Film oceněn Zlatým Glóbem a nominací na Oskara. Gavin za film dostal také ocenění Filmmakers Trophy na Sundance Festival.

Po celosvětovém nadšení z filmu TUMBLEWEEDS, Gavin a jeho bratr Greg založili společnost Solaris. Později v roce 2004 přišlo na obrazovky něco neuvěřitelně silného a úchvatného, co právě Gavin O’Connor dokázal natočit a to film MIRACLE. Sportovní hokejové drama odehrávající se v letech 1980 během studené války mezi USA a Ruskem. Film odehrávající se v Olympijském prostředí v Lake Placid, především na ledě. Poté přišlo o čtyři roky později krimi drama HRDOST A SLÁVA, v hlavní roli s Edwardem Nortonem a Collinem Farrellem. V tuto chvíli Gavin natáčí další filmy se stejným cílem... uspět a to WARRIOR a SUNNY AND 68.

bibi "forsberg" spunk

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

2011 Warrior
2008 Hrdost a sláva
2004 Clubhouse (TV seriál)
2001 Murphy's Dozen (TV film)
1999 Toulavé boty
1995 Comfortably Numb
1994 American Standoff
1992 Bet, The

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(56)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace