foto

Cristin Milioti

  • nar. 16.8.1985 (31 let)
    Cherry Hill, New Jersey, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Cristin Milioti se narodila 16. srpna 1985 v Cherry Hill v New Jersey, kde také v roce 2003 promovala na Cherry Hill High School East. Poté se vydala studovat herectví na New York University, začala se pohybovat v reklamě a zůstala věrná divadlu, kterému se věnovala od dětství. V roce 2006 debutovala v divadle na Broadwayi ve hře the LIEUTENANT OF INISHMORE. Dále se objevila v hrách jako CORAM BOY, THE DEVIL´S DISCRIPE, THE LITTLE FOXES nebo THAT FACE v roli Mii.

A samozřejmě v muzikálovém představení ONCE inspirovaném filmem s naší Markétou Irglovou a Glenem Hansardem, které bylo natolik veleúspěšné, že posbíralo hned 8 prestižních amerických divadelních cen Tony. Spolu se svým pěveckým partnerem Stevem Kazeem dostali také cenu Grammy za nejlepší divadelní hudební album.

Díky těmto úspěchům a svému hudebnímu nadání byla letos tvůrci veleúspěšného sitcomu JAK JSEM POZNAL VAŠI MATKU vybrána, aby ztvárnila nejočekávanější seriálovou postavu posledních let, budoucí manželku Teda Mosbyho.  V řadách skalních fanoušků HIMYM však volba Cristin pro roli budoucí paní Mosbyové vyvolala bouřlivé reakce, nečekalo se, že půjde o tak neznámou tvář. Co se tedy její seriálové kariéry týká, český divák by ji mohl znát ze seriálu RODINA SOPRÁNŮ v roli Catherine Sacramoni, STUDIO 30 ROCK v roli Abby Flynn či seriálu DOBRÁ MANŽELKA.

Její filmovou premiérou se staly v roce 2007 POZDRAVY Z POBŘEŽÍ v roli Didi, objevila se také po boku amerického komika Mikea Birbiglia ve snímku SLEEPWALKING WITH ME z roku 2012. V současné době pracuje s Martinem Scorsesem WOLF OF WALL STREET, kde si zahraje mj. spolu s hvězdným Leonardem DiCapriem. Sama si této spolupráce nesmírně váží, protože k oběma hollywoodským hvězdám podle svých slov chová obrovský respekt. Měla by zde ztvárnit kadeřnici Denise, první manželku hlavního hrdiny makléře Jordana Belforta.

Cristin zbožňuje ptáky, zejména holuby, s čímž možná souvisí i její posedlost mobilní aplikací Angry Birds. Neumí si vybrat favorita v hudbě mezi jmény jako Beyonce, Rihanna, Adele či Jeff Buckley, neví nic o sportu, nikdy nečetla Hamleta ani žádnou knihu od Johna Irvinga..

Tomáš "Tommassi3" Hloušek

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace