foto

Steven Price

  • nar. 22.4.1977 (39 let)
    Nottingham, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Steven Price se narodil 22. dubna 1977 v anglickém městě Nottingham. Jeho vášeň pro hudbu se projevovala už od mládí, kdy začal hrát od pěti let na kytaru, až k dosažení titulu v oboru hudby na universitě v Cambridge. Po studiu začal pracovat v londýnském studiu Gang of Four.

Steven Price poté pokračoval v práci s filmovým skladatelem Trevorem Jonesem a poskytoval dodatečnou hudbu pro filmy jako TŘINÁCT DNÍ, LIGA VÝJIMEČNÝCH, CESTA KOLEM SVĚTA ZA 80 DNÍ, televizní seriál DINOPTIA a CROSSROADS, kde vystupoval jako sólista na kytaru spolu s Londýnským symfonickým orchestrem.

Po doporučení od Abbey Road Studios pracoval převážně jako hudební editor s takovými jmény jako například Howard Shore nebo Christopher Nolan až dosáhl svého prvního většího projektu, filmu režiséra Edgara Wrighta U KONCE SVĚTA. I poté nadále spolupracoval a učil se od skladatelů jako Hans Zimmer, James Newton Howard, Harry a Rupert Gregson – Williams, Patrick Doyle, George Fenton, Dario Marianelli a Anne Dudley.

Skládal hudbu pro reklamy jak v USA, tak i ve Velké Británii. Částečně se podílel na hudbě k filmu PIRÁTI NA VLNÁCH. Složil též hudbu pro film ÚTOK NA VĚŽÁK, za kterou získal dvě ocenění od Austin Film Critics Association a na Sitges – Catalonian International Film Festival.

V roce 2013 dokončil hudbu pro svůj největší a také nejočekávanější film GRAVITACE režiséra Alfonso Cuaróna. Film získal celkem 7 sošek včetně Oscara za hudbu a tak Steven Price proměnil svou první nominaci rovnou v zisk toho nejvyššího ocenění.

Vojtěch "wooozie" Valášek

Skladatelská filmografie

2016 Sebevražedný oddíl
2014 Believe (TV seriál)
Železná srdce
2013 Aningaaq
Gravitace
U Konce světa
2011 Útok na věžák

Dokumentární

2015 The Hunt (TV seriál)
2004 Tajemná smrt Kleopatry (TV film)

Herecká filmografie

TV pořady

2014 Oscar's Red Carpet 2014 (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(99)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace