foto

Brent Briscoe

  • nar. 21.5.1961 (55 let)
    Moberly, Missouri, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Má doma 3 psy: Scouta, Atticuse a Bamsie. Nežije v Beverly Hills. Nikdy nehrál hlavní roli. Seznamte se: adoptivní bratr Billy Bob Thorntona.

Možná jste ho neviděli v žádném filmu, přesto vám jeho tvář přïpadá tak nějak povědomá. Asi jako logo omáček Uncle Ben's: každý toho černého strýčka zná, i když jeho dobroty nikdy nejedl.

Briscoe vystudoval herectví na Univerzitě v Missouri. Profesor Jim Miller na něj vzpomíná jako na studenta, který zahrál v čemkoliv, od klasiky přes muzikály až po komedie a dramata: "Poprvé jsem si ho všiml, když byl vybrán do pěveckého sboru v muzikálu Pippin. Nemusel být na každé zkoušce, ale prostě pokaždé přišel. Byl do hraní totálně zažraný."

Po škole se objevil ve spoustě televizních show ( CSI, 24, ER, House, M.D. Numb3rs.) Potom přišel Hollywood. Bodrý chlápek z nějakého Moberly v Missouri si tyká s lidmi jako Sam Raimi, David Lynch, Miloš Forman, Billy Bob Thornton, Sylvester Stallone. Hraje popeláře, pobudy, maloměstské policajty. Často je obsazován do rolí nevzdělaných, vesnických týpků. Všechny jeho role jsou cameo. Vlastně hraje samé losery - s jiskrou.

Bez lidí jako Brent Briscoe by se filmový průmysl určitě obešel. Ideální kombinací pro současný blockbuster je protipól hlavního hrdiny (klaďase), který honí záporáka a nakonec ho dostane. Brent Briscoe není ani hubený, ani hezký. Není ošklivý (tlustý je), prostě taková "zlatá střední cesta". Prostě taková figurka do počtu. Ale hezká. BEZ NĚJ BY TU BYLA NUDA!

Brent vlastní věc, které říkáme "charisma". Může se prostě jenom projít před kamerou, říct jednu dvě věty, nebo neříct nic a je tam. MÁTE HO V HLAVĚ. Mám ho rád. Připomíná mi mojí stokilovou babičku.

ČSFD.cz

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace