foto

Sarah Snook

  • nar. 1.1.1987 (29 let)
    Adelaide, South Australia, Austrálie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Australská divadelní, televizní a filmová herečka Sarah Snook se narodila 1. ledna 1987 v hlavním a zároveň nejlidnatějším městě Jižní Austrálie, Adelaide, jako nejmladší ze tří dcer. Nejprve navštěvovala základní školu St John's Grammar School v Belair, poté pokračovala ve vzdělání získáním stipendia na prestižní Scotch College v  Mitchamu. V roce 2005 se přestěhovala do Sydney a začala studovat Národní institut divadelního umění (NIDA).

Rozvedení rodiče ji nemohli v průběhu studia finančně plně zajistit a tak byla Sarah nucena po večerech a o víkendech pracovat, mimo jiné např. jako víla na akcích pro děti. Během studií na NIDA rovněž vystupovala v divadelních inscenacích Macbeth a Gallipoli a od své promoce si zahrála ještě Cordelii v představení Král Lear, kterou uváděla Státní divadelní společnost Jižní Austrálie v roce 2009.

Z její filmografie můžeme zmínit ne příliš úspěšné drama z roku 2011 Šípková Růženka, o rok později si zahrála v romantické komedii Not Suitable for Children (za ztvárnění Stevie získala ocenění AACTA a FCCA)  a objevila se také v katastrofickém snímku o konci světa These Final Hours. Velká příležitost přišla hned v následujícím roce v podobě role „svobodné matky" ve filmu Predestination, již Sarah beze zbytku využila a bravurním způsobem ztvárnila svou fatální dvojroli. Sám Ethan Hawke popsal její výkon v tomto filmu jako fantastický. Dalším krůčkem do velkého filmového světa byla role Gertrude v dramatu The Dressmaker po boku Kate Winslet a Judy Davis. V témže roce si připsala na své filmové konto účast v úspěšném životopisném filmu Steve Jobs.

Partnerem talentované herečky je již několik let Angus MacDonald. Pár spolu žije v Melbourne, kde Angus pracuje coby univerzitní manažer a hudebník. Sarah o něm řekla: „Je pro mě pevnou kotvou a připomínkou toho, co je realita a co je v životě důležité."

Padme_Anakin

Herecká filmografie

2017 The Second Coming
2016 Oranges Don't Grow on Trees
2015 Holding the Man
Oddball
Steve Jobs
Švadlena
The Beautiful Lie (TV seriál)
The Secret River (TV seriál)
2014 Jessabelle
Moodyovi (TV seriál)
Predestination
Raker
2013 These Final Hours
2012 Not Suitable for Children
Redfern Now (TV seriál)
2011 Blood Brothers (TV film)
Šípková Růženka
2010 Sisters of War (TV film)
Spirited (TV seriál)
2009 My Place (TV seriál)
2008 Packed to the Rafters (TV seriál)
1998 All Saints (TV seriál)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace