foto

Agáta Lexová

  • nar. 26.12.1993 (22 let)
    Praha, Česko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Agáta Lexová už od mala hrála na housle, tančila, zpívala v pěveckém sboru a ve třinácti letech se začala věnovat zpěvu sólovému. Díky tomu dostala možnost účinkovat na řadě kulturních a společenských akcích a hostovat s jazzovým bigbandem.

Mihla se v seriálech Ztracená brána a Sanitka, objevila se také v klipu zpěvačky Anastacii a několika reklamních spotech. V sedmnácti letech se začala věnovat divadlu (je mj. dcerou bývalého dramaturga Národního divadla Jiřího Lexy). Zhlédnout jste ji mohli na půdě Májovského divadla v inscenaci Vodník Mařenka a Schovka aneb Carpe diem, od dubna 2012 ve hrách zájezdového divadla Marka Dobrodinského.

V současnosti hraje v představení pro děti Divadla KK, v pražském divadle Ta Fantastika a v Pidivadle ve školních hrách Záleží na okolnostech, Tři sestry a Reborn. V poslední době si zahrála menší, vedlejší i hlavní role: v seriálu Oddělení vražd, v jedné z povídek televizního cyklu České televize Škoda lásky, ve filmu Šťastná, v seriálu FAMU International Medics, v krátkometrážním snímku Snapshot, v seriálu Cesty domů, v krátkometrážním filmu Michal, vodník z břehu Dunaja a v mezinárodním projektu Legend Within.

Zahrála si také ve vítězném filmu festivalu 48 hour Prague Kašlu na to a ve studentských filmech Biograf a Zatímco auto čeká. Od září 2013 nastoupila ke studiu herectví na Vyšší škole herecké. Mimo herectví se věnuje moderování různých společenských akcí.

Ve volném čase se věnuje modelingu, četbě, duchovnímu vzdělávání, tvůrčímu psaní, tanci, zpěvu, a sportu.

ČSFD.cz

Herecká filmografie

2014 Biograf (studentský film)
Případy 1. oddělení (TV seriál)
Snapshot Movie, The (studentský film)
Šťastná
2013 Kašlu na to (studentský film)
Sanitka 2 (TV seriál)
Škoda lásky (TV seriál)
2012 Ztracená brána (TV film)
2010 Cesty domů (TV seriál)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace