Tvůrci

Dnes nejnavštěvovanější profily tvůrců

 • foto

  Karel Ondrka (herec / režisér / scenárista, nar. 1988)

  Karel Ondrka je filmovým studentem, od září roku 2008 studujícím obor filmové režie na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku. Narodil se 4. října roku 1988 v České Lípě, většinu života ale strávil v Praze.Jeho režisérské filmové pokusy postupně… (více)

 • foto

  Brad Pitt (herec / producent, nar. 1963)

  Od začátku devadesátých let přitahuje pozornost diváků i médií, ale protože nehýří informacemi ani aférami ze svého soukromí, nezbývá, než si přiznat, že Pitta téměř neznáme.   I když dnes nikdo nepochybuje o jeho hereckém talentu, nezapomene přitom ani… (více)

 • foto

  Michael Shannon (herec, nar. 1974)

  Narozen v americkém Kentucky, vyrůstal od roku 1974 v rozvedené rodině matky právničky a otce, profesora účetnictví. Michael Shannon začal svoji hereckou dráhu na prknech divadla A Red Orchid Theatre v Chicagu, kde v mládí přebýval u svého otce. Dostával… (více)

 • foto

  Daniel Espinosa (režisér / herec, nar. 1977)

  Daniél Espinosa (narozen ve Švédsku roku 1977) zakončil obor režie na Dánské národní filmové škole v roce 2003 svým absolventským filmem Bokseren (The Boxer), za který získal mnohá uznání a ocenění.  Jeho první celovečerní film se jmenoval Babylonská nemoc … (více)

 • foto

  Felicity Jones (herečka, nar. 1983)

  Anglická herečka Felicity Jones se narodila dne 17. října 1983 v Birminghamu. K herectví byla vedena svým otcem, a poté i strýcem, převážně televizním hercem. Vystudovala angličtinu na Oxfordu a v současné době žije v přítelem v Londýnské čtvrti Bethnal Green… (více)

 • foto

  Ridley Scott (režisér / producent / herec / scenárista / kameraman, nar. 1937)

  Scott je absolventem prestižní londýnské Royal Academy of Art. Svou režisérskou kariéru zahájil v BBC, kde pracoval na některých populárních televizních pořadech, stejně jako na reklamách. Po třech letech založil svou vlastní společnost, RSA, která se brzy… (více)

Hvězda dne

 • foto

  Usáma bin Ládin (herec, nar. 1957)

  Nejhledanější člověk planety Usáma bin Ládin celým svým jménem Usāma bin Muḥammad bin 'Awad bin Lādin 10. března 1957 v Rijádu v Saúdské Arábii. Usáma se narodil v bohaté rodině v Saúdské Arábii. Jeho otec byl Jemenec a matka Syřanka.… (více)

Nejlépe hodnocené filmy

Tento tvůrce má 6 fanoušků.

Nové biografie

Narozeniny

Dnes slaví

Zítra slaví

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace