Pomsta (2017) odpad!

POZOR SPOILER! Sarah Connor prežije romantický večer s Michaelom Myersom a o deväť mesiacov porodí dcéru, ktorú pomenuje Jen. Dá ju na adopciu. Jen si adoptujú a spoločne vychovajú úradne registrovaný partneri, John Rambo a MacGyver. Kde bolo, tam bolo, uprostred púšte sa preberie mladá žena menom Jen. Bola znásilnená a zabitá. Dcéra svojich rodičov (biologických aj adoptívnych) je odhodlaná sa pomstiť. Vinníci sú traja. Približne päťdesiat kilová Jen (po tom ako vstala z mŕtvych) je dehydratovaná, polonahá, neozbrojená, trpí značnou stratou krvi a z brucha jej trčí konár. Nájde prvého asi sto kilového chlapa zlikviduje jeho vlastným nožom, ktorý mu počas súboja vezme. Nebohého oberie o jeho výstroj, pušku a na noc sa uchýli do jaskyne. Tam si do rána stihne z tela vybrať drevený kolík, vypiť plechovku piva a na brucho vytetovať ríšsku orlicu. Skutočnosť alebo fikcia? Verte neverte, toto sa naozaj stalo.

Hanna (2019) (seriál)

Jediný pozitívny moment na celom seriály - keď si tanečnica z lesa Hanna, zapne v dodávke (3. diel) autorádio a v tom zaznie Aphex Twin_Windowlicker.

Assassin (2015)

Tak toto som nedal; Assassin ma dostal, "unudil". Assassin - čínska pomsta v podobe absolútnej nudy. Mám dosť.

The Wall (2017)

Recept na The Wall à la Dwain Worrell: vykradnite Phone Booth a The Hurt Locker (sniper scéna) a dostanete tento slabší odvar - The Wall. Ach jaj! wwii9 odporúča The Wall à la Roger Waters.

Americký zločin (2007)

Prvotný dojem z filmu - HNUS! Zvažoval som ako a či vôbec ohodnotiť tento film. Po prečítaní niekoľkých komentárov, ktoré svedčia o pestrosti ľudských charakterov, mi príde zbytočné širšie rozoberať zmysluplnosť tohto filmu. Americký zločin je svojou témou významný. Čo ale nemá význam, je prehnane surové zobrazenie trýznenia. To nedáva filmu väčšiu hĺbku, keďže tu chýba silná scéna v podobe morálneho odsúdenia. V každom prípade, vnímavý divák pochopí pointu aj bez prehnaného násilia. Naopak, podľa toho čo tu niektorí napísali v komentároch je to slabé a toho násilia malo byť viac. Zrejme by sa sami najradšej zúčastnili týrania, pardon natáčania, aby im ukázali ako sa to má správne robiť. P.S. Sadisti sa mi hnusia. Ľudia s čiernobielym videním sveta sa mi hnusia - komentár Shadwell predposledná veta. TeeAge svojím komentárom to Shadwellove tvrdenie vyvracia. Svet nie je čiernobiely.

Naprosto osvětleno (2005) odpad!

Príbeh je jednoduchý a čitateľný už od začiatku. Film nie je napínavý a nevedie k prekvapivému koncu, divák je len "unášaný" akože pôsobivými filmovými obrazmi ktoré tvoria celok snímky. Bohužiaľ jednotlivé sekvencie pôsobia umelo, falošne, sú nudné a bez originality - poskladané z klasických klišé (napr. "zaostalosť" Ukrajincov ktorá z nich robí pre amerického diváka zábavných exotov, je v tomto prípade prvoplánová a bez akejkoľvek pointy). Zbytočný film pri ktorom sa nezasmejete, nezaplačete a nič nové sa nedozviete.

The F Word (2013)

Prvá polovica filmu je fajn - zaujímavý dej, vtipné scény; no tá druhá je presný opak - nudný, predvídateľný "romantický" gýč.

LokalFilmis (2015)

hviezdička za Čekyho hlášky

Enderova hra (2013)

Slabé. Toto je veľmi vzdialené kvalite knihy. Ak by sa k námetu pristupovalo rovnako zodpovedne ako napr. k Pánovi prsteňov, máme tu minimálne trilógiu desaťročia. Čítané v januári 2001 _ Enderova hra _ Mluvčí za mrtvé a Xenocida.

Proč chudoba? (2012) (seriál)

Videl som len jeden diel - Rafia z Jordánska a tomu dávam 4*