Dale

okres Poprad
filmový Vševedko :)

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 21.4.2017  21:13

Škoda, že sa tvorcom nepodarilo z výbornej témy vyťažiť viac. Aj tých pár scén zo súdnej siene nie sú nič extra v porovnaní s množstvom iných súdnych drám.

• 15.4.2017  18:13

Veľkolepá farebná ftákovina. To, čo tu vystrája Damon s lukom, sekerou, štítom a neviem ešte čím, je riadna trapošina...

• 19.3.2017  22:56
    Saulův syn (2015)

Príšerná kamera, ktorá sa ani nehne od zátylku hlavnej postavy. Všetko sa sústredí len na Saula, ku ktorému si ale nevytvorí divák žiadny vzťah a ťažko chápať jeho konanie. To všetka hrôza, čo sa deje okolo neho, akoby nebola dôležitá, len sa to tak mihá v pozadí, väčšinou rozostrené, takže to nedokáže vyvolať ani žiadne emócie, čo je vo filme z koncentračného tábora dosť problém. Pre mňa jeden z najslabších filmov o koncentrákoch, ktoré som videl.

• 12.3.2017  11:43

Téma ovládnutia slobodnej vôle človeka ale aj vyliečenie násilia je zaujímavá, no čo to má spoločné s nejakým jablkom? Celé to je veľmi neprehľadné, celý film neviete, ktorí sú dobrí a ktorí zlí. To pripojenie na animus a cesta do minulosti je mierne povedané "divná". Keby bola vypustená prítomnosť a celé sa to odohrávalo iba v 15. storočí, mohlo to byť fajn, no takto to vôbec nefungovalo. Súboje a skoky po strechách sú efektné, zvyšok nula bodov.

• 11.3.2017  14:02

Nie že by som očakával, že vo filme natočenom podľa komiksu bude všetko dávať zmysel, no tu nedáva zmysel takmer nič. To menenie budúcnosti v minulosti bolo riadne mimo, Terminátor bol v tomto úplne niekde inde. Vysvetliť to možno jedine tým, že to všetko bol len Wolverinov sen, no aký potom mal tento film zmysel? A vlastne možno aj predošlé filmy, v ktorých poumierali všetky dôležité postavy bol len nejaký sen a všetci si šťastne žijú v profesorovom zámočku. Alebo o čo vlastne v tejto sérii ide? Ten kto zomrie vlastne nezomrie, ten, ktorý je zlý, je potom dobrý, potom zase zlý, potom zase dobrý, potom zase zlý... Fantázii sa medze nekladú, no zdravému rozumu hej. Ale efekty sú fajn.

• 8.3.2017  08:57
    1890 (TV seriál) (2017)

Nie je až také hrozné, no takisto to nie je žiadna sláva. Nájde sa plno nedostatkov od scenára po hercov, ale je to aspoň pozerateľné, na rozdiel od väčšiny slovenských TV seriálov.

• 24.2.2017  22:39
    Čert nespí (1956)

Nie príliš vtipné, no zato veľmi trefné.

• 23.2.2017  19:14

Dobrý príbeh s peknou myšlienkou a zábavnými vložkami, no s neskutočne stupídnym, umelo našrubovaným koncom. Akoby štúdio nesúhlasilo s pôvodným koncom a čaplo si tam svoj. Pokazil mi celý dojem z tohto príjemného animáku.

• 21.2.2017  19:57
    Jackie (2016)

Nie príliš zaujímavý film o pár dňoch v živote najznámejšej prvej dámy s dokonalým hereckým výkonom Natalie. Nie že by som bol odborník na Jackie K., ale v niektorých momentoch som si nebol istý, či hovorí Natalie alebo originál. Veľký útok na Oscara.

• 19.2.2017  09:17
    Ida (2013)

Chladný, odtažitý a nudný film, ktorý sa silou-mocou chce hrať na art film so silnou témou. Téma vyvraždenia židovskej rodiny slušným Poliakom mohla byť zaujímavá, no nie je dotiahnutá do konca. Nedozvieme sa o tom viac, aký bol motív ani ako sa to odohralo. Téma hľadania vlastnej identity budúcej mníšky už taká zaujímavá nie je a tiež nie je využitá naplno, takisto ako príbeh krvavej Wandy. Celé je to bez emócií, k postavám si nevytvoríte žiadny vzťah, takže vám je jedno, ako skončia a aj keď nemá film ani hodinu a pol, zdá sa, akoby trval večnosť. Pozitívom je ČB vizuál, ktorý tomu dodáva punc realistickosti, priam cítite tú dobu 60tych rokov v socialistickom Poľsku, no na oscarový film to je trošku málo.

• 13.2.2017  17:51

Animovaný film s takýmto príbehom môžu natočiť len Japonci, rozhodne nič pre malé decká odchované na Disneym. Šinkai sa vysporiadal s rôznymi časovými rovinami v deji bezchybne, navyše príjemná romantika s potrebnou dávkou emócií a to všetko prevedené v nádhernej animácii. Dostal som viac, ako som očakával, jednoznačne plný počet.

• 12.2.2017  23:28
    Ploty (2016)

Skvelá konverzačka, ktorá ma tak vtiahla do deja, akoby som ani nesledoval film, ale bol priamo na mieste, kde sa odohráva táto rodinná dráma. Môžu za to hlavne strhujúce herecké výkony Denzela a Violy, ktoré (pri všetkej úcte k Ryanovi a Emme) sú na Oscara. Zdanlivé "tlachanie o ničom" tak ubehlo neuveriteľne rýchlo, ani chvíľu som sa nenudil a nenašiel by som tam jedinú zbytočnú vetu, ani čo i len jednu sekundu, ktorá by bola navyše. Veľmi silné ****.

• 12.2.2017  16:44
    Lion (2016)

Príjemný závan exotiky v tom množstve filmov, ktoré sa dostanú do našich kín. Podobne ako v Slumdog Milionárovi, aj tu je zaujímavejšia tá detská časť bez Patela, no celkovo určite pôsobí Lion vierohodnejšie a emocionálne silnejšie ako SM. Nie je až taký extra silný, aby si zaslúžil byť medzi filmami nominovanými na Oscara, no keďže tento filmový rok sa mi javí ako najslabší za dlhé obdobie, tak prečo nie, spomedzi nominovaných určite nie je najhorší.

• 7.2.2017  16:06
    Rodinné prípady (TV seriál) (2012)

Možno by sa na niektoré príbehy aj dalo pozerať, nebyť tých hrozných amatérskych hercov, ktorí z toho robia frašku a tak sa z nich smejete aj v scénach, ktoré mali byť smrteľne vážne.

• 7.2.2017  15:32
    Divoký Zapadákov (TV seriál) (2017)

Tak som sa dal zlákať na promo a očakával som, že by to mohol byť celkom originálny a vtipný seriál. Nie je ani jedno, okolo vtipu to ani nepreletelo, scenár zdá sa žiadny neexistoval, len sa tam tak bezcieľne potulujú zúfalí herci a poloherci s cieľom zanechať čo najtrápnejší dojem. Skvelá zlatá Horná Dolná, oproti tomuto zúfalstvu pôsobí ako prvotriedna inteligentná zábava.

• 2.2.2017  22:31
    Mlčení (2016)

Uf, síce na štyri krát, ale podarilo sa mi to dopozerať. Nikdy by som neveril, že maestro Scorsese dokáže natočiť takúto nudu, aj keď tradične precízne natočenú. Neviem, či to malo aj nejako emočne zapôsobiť na divákov, ale aj keď Garfieldom emócie trhali veľmi často, u mňa sa počas sledovania filmu nevyskytli žiadne. Ľudí, ktorí radšej obetujú život, ako by stúpili na nejaký náboženský symbol, veriac, že ich vďaka tomu nejaká rozprávková bytosť vezme do raja, proste nikdy nepochopím. Myslel som, že aspoň to neokúkané japonské prostredie bude zaujímavé, ale aj to sklamalo. Aspoň že Garfield tu narozdiel od Hacksaw Ridge nepôsobil ako slniečko na hnoji a neliezol tak na nervy, no to je asi jediné pozitívum najhoršieho Scorseseho filmu.

• 7.1.2017  22:45
    Toni Erdmann (2016)

Návod, ako natočiť umelecký film - preťahujte ho ako sa len dá do čo najväčšej minutáže, nechajte postavy, aby sa správali ako blbci a samozrejme tam vtlačte (aj keď nasilu) nejakú nahotu. Nezdieľam tunajšie nadšenie, niektoré pasáže boli fajn, ale inak som sa dosť nudil.

• 6.1.2017  12:55
    Převrat (2015)

Miestami celkom napínavé a dramatické (úvod v pred hotelom a v hoteli), no častejšie to pôsobí ako nechcená komédia o milej rodinke s dvoma malými deťmi, ktorá si poradí s tlupou ozbrojených rebelov. Tých viac ako dokončenie prevratu v ich krásnej domovine zaujíma, z nejakého neznámeho dôvodu, práve otecko rodiny, ktorý je bezvýznamným zamestnancom americkej firmy a sú doslova posadnutí túžbou poslať ho pod kytičky. Ak by to malo byť aspoň trochu reálne, tak by film skončil do pol hodinky, ale kto by chcel realitu od US akčňáku, že jo...

• 5.1.2017  20:16
    Vojtěch (2015)

Prekvapivo vtipná SK komédia, ktorá zaujme hlavne vydarenými charaktermi postáv, ktoré vďaka skvelému castingu fungujú perfektne. Dvojka Miezga-Šebová nemala chybu, no aj Martinovič s Marcinkovou a celý ich kresťanský spolok bol skvelý. Niektoré scénky by sa kľudne mohli stať kultovými. Ja som sa na tomto bavil určite lepšie ako na Dědictví. Myslím, že to je najlepšia SK komédia od Utekajme už ide.

• 23.12.2016  22:17
    Učitelka (2016)

Duo Hřebejk-Jarchovský opäť zvláda obzretie za minulosťou výborne a po dlhšom čase natočili vydarený film. Tretí najlepší Hřebejk.

• 18.12.2016  22:51

Originálu (myslím americký, nie 7 samurajov) som dal za 4, no kvalitatívny rozdiel medzi oboma filmami je určite väčší ako 1 hviezda. Tam bol charizmatický záporák Wallach, tu nemastný-neslaný Sarsgaard, ktorého mám inak celkom rád. Tam boli hrdinovia, ku ktorým ste si dokázali vytvoriť emocionálny vzťah (snáď s výnimkou Vaughna), tu okrem Denzela príliš nezaujmú. Vizuál je samozrejme krajší, rozdiel 56 rokov musí byť vidno a Fuqua akčné scény vie, no vo výsledku je to úplne priemerný western. Navyše to obsadenie všetkých rás a národností do skupiny hrdinov mi pripadá ako by bolo nasilu vnútené kvôli možnej diskriminácii, no do tohto žánru sa to fakt nehodí. Na rozdiel od originálu mi tento remake v hlave dlho nezostane.

• 12.11.2016  19:11

Neskutočná akčná jazda plná brutálneho násilia ale aj čierneho humoru. Scenár a postavy sú oničom, no tu to až tak nevadí, dôležité je vypnúť mozog a užiť si zábavu. :-)

• 12.11.2016  17:22

Typická Bayovka plná skvelej akcie, no aj patetických dialógov aj spomalených záberov. A tých neskutočne cool drsných, odvážnych amerických hrdinov mám už plné zuby...

• 7.11.2016  21:57

Animácia nič moc, príbeh slabučký, niektoré postavičky fajn, no celkovo priemer.

• 1.11.2016  18:35
    Počtyřech (TV seriál) (2015)

Občas celkom fajn, občas hrozná nuda, čiže obyčajný priemerný seriál, na ktorý si po pár dňoch ani nespomeniete.

• 23.10.2016  16:23

Príjemný animák, no od Pixaru som čakal určite viac. Viac zábavy, viac nápadov, zaujímavejšie postavy... Najslabšia pixarovka.

• 4.6.2016  22:51

Taký typický európsky TV film, priemerný v každom ohľade. Na Menneov príbeh som bol zvedavý, no bol až príliš predvídateľný, dokonca aj pre toho, kto o ňom nikdy nepočul.

• 25.1.2016  20:47
    Liberace! (TV film) (2013)

Životopisný film o človekovi, o ktorom som vživote nepočul a výnimočne ma ten človek nezaujal ani po zhliadnutí filmu. Celý čas sa riešia vzťahy medzi ním a mladým gigolom, nič, čo by stálo za sfilmovanie, žiadny jeho boj za práva homosexuálov alebo niečo podobné. Síce na ňom bolo vidno jeho teplosť z kilometra, no vraj o ňom nikto nevedel, že je gay. A tak jediným plusom sú herecké výkony Douglasa a Damona, čo je dosť málo.

• 23.1.2016  17:28
    Mzda strachu (1953)

Miestami mi tí šoféri pripadali ako Pat a Mat, vďaka čomu napätie nehrozilo. Tiež neviem, čo to dostali za super káry, ktoré buď mohli ísť naplno 40 km/h a nemohli spomaliť alebo išli 10 km/h a nemohli sa rozbehnúť. Popri tom si občas vyšli na polorozpadnutú drevenú plošinu alebo našli v strede cesty obrovský kameň, aby nemali tú cestu takú nudnú. Príliš ma to nezaujalo, skúsim US verziu.

• 21.1.2016  07:23
    Black Sails (TV seriál) (2014)

Lesbický sex nesmie chýbať v žiadnom pirátskom filme/seriáli. :-) Žiaľ, to bolo asi to jediné, na čo sa v tejto nudnej konverzačke dalo pozerať. Obsadenie nezaujímavé, po dobrodružstve je treba vyhlásiť verejné pátranie a celé to pôsobí ako päsť na oko. Piráti boli najväčšia verbež, no tu ten ich slovník pôsobí, akoby boli neviemako študovaní, prednášajú tu také kvetnaté frázy, že som nevedel, či sa smiať alebo plakať. Hovorí sa tu naozaj veľa, aj keď sa riešia úplné blbosti, kadejaké vzťahy a pod. Seriál si nezaslúži mať slávne postavy Flinta a Silvera, lebo s Ostrovom pokladov to nemá zbla nič.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32