• Western

About Love (2005)

Po druhom príbehu som nemyslel, že dám takéto vysoké hodnotenie, ale ten tretí všetko zmenil a už len kvôli nemu si to nezaslúži dostať nižšie hodnotenie. Tokio ****, Taipei **, Shanghai *****.

Across the Wide Missouri (1951)

Slabučký príbeh, ktorý nemá čím zaujať, na rozdiel od iných filmov o objavovaní nových území Ameriky. Tu sa väčšinu času rieši manželstvo Gabla s indiánkou, kým iné veci by si tu zaslúžili oveľa viac priestoru. Verím tomu, že to zmrvilo štúdio tým brutálnym zostrihaním, ako to dorazilo aj úplne debilným a zbytočným voiceoverom.

A Cry in the Night (1956)

Postava Harolda je výborne napísaná aj zahraná, jeho matka je tiež fajn, takéto postavy milujem. Scény s Raymondom a Natalie sú výborné, žiaľ zvyšok čistý priemer. Ak by to dostal nejaký zručnejší režisér, mohlo to byť druhé Psycho. Takto je to len priemerná jednohubka, kde je pátranie zbytočne až príliš urýchlené.

Adaptace (2002)

Kaufman je určite originálny scenárista, ale keď si po skončení nejakého filmu, ktorý je podľa jeho scenára, položím otázku: O čom to bolo?, vždy si odpoviem: O ničom. Je obdivuhodné, že niekto ešte v dnešnej dobe dokáže napísať originálny scenár, no len originalita sama nestačí. Pri písaní tohto proste dostal "blok" a tak napísal o tom, ako písal tento scenár. Ešteže zachraňujú film aspoň skvelí herci (Cage, Streep, Cooper), inak by to bolo maximálne za 3. Už sa teším, kedy napíše niečo originálne, čo bude zároveň aj zaujímavé.

Admirál (2015)

Dobrý príbeh, pekne natočené námorné bitky, ale prečo preboha musel režisér toľko masturbovať samoúčelnými spomalenými zábermi? Mám ich rád, veľa scén vďaka nim vyzerá efektnejšie, no čoho je moc, toho je príliš. Film mohol byť kratší o pol hodiny, ak by sa využívali v správnej miere, nie spomaľovať každú chvíľu úplne nepodstatné veci, ako cválanie koňov, ktoré ťahajú koč... Niekto chcel byť tak moc cool, až to zvrzal a spravil z toho len ďalšiu bayovku. 70%

Advokát (2010)

Fajn thriller z prostredia súčasnej francúzskej mafie, no mohol byť tvrdší a krvavejší. A hlavne mal skončiť o 5 minút skôr ako skončil, to by bolo o hviezdičku viac.

Aeon Flux (2005)

Síce sci-fi žánru nejak extra neholdujem, ale Aeon Flux by som zaradil rozhodne k tým lepším kúskom, ktoré som mal možnosť zhliadnuť. Má to myšlienku, vizuálne spracovanie je na vysokej úrovni a Charlize je tak sexy... Film síce nedosahuje kvalít Matrixu, Minority Report či I Robot, no až tak výrazne za nimi nezaostáva a ja tú príjemne strávenu hodinku a pol pri jeho pozeraní určite neľutujem.

Against All Flags (1952)

Taká milá dobrodružná rozprávočka s trochou romantiky. Príbeh je naivný, súboje sú úsmevné (často vidno bodnutie mimo tela a protivník sa zvalí mŕtvy :-)), Errol už v závere mierne stráca dych (vek nezastavíš), ale aj tak stihne vybiť polku pirátov na lodi. :-) Ešte že tu je očarujúca Maureen a jej žiarlivostné scény a princeznička so svojim úžasným "Again" :-)

Agatha Christie's Poirot - Smrt na Nilu (2004) (epizoda)

Už mi miestami tento seriál začína pripomínať telenovelu. Najmä také okamihy, keď pribehne za Poirotom svedok vraždy, že pozná meno vraha a miesto toho, aby hneď povedala o koho ide, tak rozpráva z cesty a tesne pred tým, ako už má vysloviť to meno, tak je zavraždená. To sa nestalo v tomto seriáli prvý krát, síce možno za to môže samotná Agatha, no dalo by sa to sfilmovať zaujímavejšie a menej predvídateľnejšie. Inak klasický seriálový Poirot, kde meno vraha poznáte pár minút po vražde, takže sa len nudíte do okamihu, kedy to s grandióznosťou sebe vlastnou vychŕli tento slávny detektív na svoje obecenstvo. Práve pri takýchto častiach, ktoré majú aj filmovú podobu, je zrejmé, o koľko je horší tento seriál. Na film sa nechytá a nielen kvôli hercom.

Agatha Christie's Poirot - Vražda Rogera Ackroyda (2000) (epizoda)

Asi mám detektívky už tak napozerané, že keď Poirot zvolá podozrivých, tak už viem, kto je vrah, takže ani tu som sa nedočkal prekvapenia. Sfilmované to je tiež tak obyčajne, bez švihu, klasický televízny Poirot.