• Western

Slib mlčení (2013) (TV film)

Prvá polovica bola fajn, zaujímavá krimi z netradičného prostredia, no čím viac sa blížil koniec, tým sa stával tento film B-čkovejší a záver bol vyslovene trápny.

Dva nestačí (2017)

Zvláštny vzťahový film o dvoch pároch, v ktorých sa všetci chovajú maximálne divne a ako divák som nechápal, o čo im vlastne ide. Absolútne ma to neoslovilo.

Pro dobrotu na žebrotu (2014)

Podpriemerný thriller so všetkými otravnými klišé, ktoré v tomto žánri existujú. Žiadny zaujímavý ani prekvapivý moment, len nuda.

Guns, Girls, and Gangsters (1959)

Priemerná kriminálka s jedným veľkým neduhom tej doby - otravným voiceoverom, ktorý musí vysvetľovať každý krok bandy plánujúcej lúpež. Hodil by sa aj zaujímavejší a charizmatickejší herec do hlavnej úlohy, ten Mohr miestami trochu pripomína Bogarta, ale z jeho charizmy nemá ani štipku. Zato Mamie Van Doren bola riadna kočka a právom strháva všetku pozornosť na seba. A Van Cleef vo svojej typickej zápornej úlohe tiež nesklame.

Krvavé peníze (2014)

Taký Sám doma pre dospelých :) Staré domy ponúkajú veľa možných pastičiek a nápady na ne sa asi nikdy neminú. Inak priemerná krimi o nájdených prachoch.

Sni svůj krátký sen (1989)

Čo toto bol akože za film? Prvá polhodina mi pripadala, akoby niekto film rozstrihal a náhodne pozliepal, jednotlivé scény nijako nesúviseli a nedávali zmysel, akurát tam občas niekto spomenul sen. Potom prišla čudesná premena, no príliš to kvalitu filmu nevylepšilo. Mám celkom rád filmy o výmene tiel, či už Veľký, Podivný piatok a pod. a nevadí, že je to na hlavu, ale toto bolo úplne mimo. Zčasti teenegerský film, zčasti Nočná mora z Elm Street, zčasti o láske starkého k svojej žene a koniec nezmyselná dráma so zbraňou. Nefungovalo tu absolútne nič, divím sa, že Feldman sa dokázal stať hviezdou teen komédií, lebo ten chalan bol strašný opruz, "dvojička" Haim o nič lepší. Ešte že tu je krásna Meredith Salenger, v 80-kach boli tie baby fakt kočky (Phoebe Cates, Kelly Preston, Robyn Lively...). Konečný verdikt - neskutočná hovadina s riadne prehnanou stopážou.

Neprůstřelný plán (2003)

Najväčším tromfom tohto filmu mal byť zjavne ten "prekvapivý" zvrat na konci, až na to, že na ňom nič prekvapivé nebolo a celé do detailov som to prekukol dávno predtým. Ale inak celkom fajn film, na šikovných lupičov sa dobre pozerá.

Dámská jízda (2017)

Schumer nemusím ani vzhľadom, ani humorom. Ako tak to vyvažuje Goldie, ale tých trápností je tu až až a vtipný moment by tu neodhalil ani Sherlock Holmes.

Vojenský soud se vzbouřenci z lodi Caine (1988) (TV film)

Súdne drámy vystavané na výborných dialógoch a skvelých hercoch mám rád, ale toto ma nejako nebavilo, jedna výpoveď strieda druhú, postupne si utvárate názor o obvinenom a zvrhnutom kapitánovi, no chýbal tomu nejaký výnimočný moment, nejaká katarzia, aké v tých naozaj kvalitných súdnych drámach bývajú.

Smrtící rychlost (2018)

Neskutočne odfláknutý životopisný film. Jednak na Travoltovi nevidno, že sa film odohráva počas 20 rokov, je stále rovnaký, no okrem maskérov sa zjavne šetrilo aj na kostýmoch a výprave, lebo po atmosfére a móde 60. a 70. rokov nie je ani stopy, všetci majú účesy, oblečenie a všetko ako zo súčasnosti, čo som fakt ešte v takomto type filmu nezažil. Samotný dej je pozerateľný, ale nemá čím zaujať, podobné príbehy sme videli veľa krát a oveľa lepšie spracované.

Ovládací panel
114. nej uživatel Slovensko