• Western

Portrét pohřešované (2006) (TV film)

K tomuto som sa dostal omylom, keď som myslel, že sťahujem túto Pohrešovanú. Stačila minúta a keď som videl ten vizuál a hercov, tak som vedel, že to by sa museli vytasiť s úžasným, originálnym a napínavým scenárom, aby to stačilo aspoň na 2 hviezdy, nevytasili, práve naopak. Často som mal pocit, že sledujem nejakú paródiu na thriller, po napätí ani stopy a tie videnia a telepatická komunikácia matky s dcérou boli fakt na smiech. Dedee sa krásou určite minimálne vyrovnala svojej slávnejšej sestre, ale herecky ani náhodou. Dopozerané silou vôle.

Den a půl (2023)

Filmy odohrávajúce sa na obmedzenom priestore s minimom postáv ma väčšinou dokážu zaujať, no musia mať výborný scenár a kvalitných hercov, tu, žiaľ, chýba jedno aj druhé. Fares Fares je drsňák, ale ako scenárista a režisér totálne prepadol. Dej sa vlečie, nuda strieda nudu, po napätí ani stopy a akosi vás ani vzťahy medzi postavami vôbec nezaujímajú, dokonca ani to, ako to celé dopadne.

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Celkom fajn žánrovka s cool Denzelom, len sa asi členovia Ndrangety dosť naserú, že tú pôsobia ako úplní amatéri, ktorých vyřídí jeden 70-ročný dôchodca. A nesadla mi tu ani Dakota Fanning, fakt vyzerala ako kancelárska myš, nie ako bystrá vyšetrovateľka. Ale atmosféra talianskeho mestečka úplne úžasná, verím tomu, že sa teraz pohrnú do Talianska davy Američanov, a nielen ich.

Ohnivý drak (1987) odpad!

Je to už veľmi dlhá doba, čo som dal nejakému filmu odpad, ale tu to nešlo inak. To je úplné zúfalstvo a neskutočný amaterizmus, ťažko to vôbec pokladať za film. Niekto si vyrobil pár vlajok so svastikou, obliekol nejaké postavy do uniforiem, ďalšie postavy nechal robiť pohyby v štýle kung-fu a je z toho film. Aj keď bez deja, s nejakým nezmyslom o čínskych nacistoch. Súboje, ktoré to mohli jediné zdvihnúť aspoň na jednu hviezdu, majú príšernú choreografiu a bežne sa takýto súboj odohráva na kraji obrazovky, akoby niekto zle nastavil kameru a tá si všímala niečo iné ako mala. Fakt príšernosť, jednoznačne najväčšia v Jackieho filmografii.

Jsem uprchlý trestanec (1987) (TV film)

Za skvelým originálom z roku 1932 to zaostáva vo všetkých parametroch. Tá televíznosť z tohto filmu tryská na všetky strany, na výprave, kostýmoch a podobných dobových veciach si tu nedali vôbec záležať a ani herecky to nie je nič výnimočné, aj keď Kilmer bol v týchto rokoch ešte celkom solídny herec. Len priemer, oproti stopercentnému originálu.

Profík (1995)

Slušné herecké (béčkové) obsadenie, no čo z toho, keď dej pokrivkáva a ani ten nápad s dvojčatami moc nepomohol.

Ďábelský zabiják (1995)

Thriller o psychopatickom zabijakovi, nič nové na svete, takých sú natočené stovky, no tento zaujme presvedčivým Tobinom Bellom v hlavnej zápornej úlohe, s tým jeho ksichtom sa pre takéto úlohy narodil, fakt mu veríte všetko a je vám na prvý pohľad odporný. Aj Kim Delaney ako jeho múza je veľmi fajn, dobre sa na ňu pozerá, kazí to len nevýrazný Gary Hudson v úlohe detektíva. Ale scenár tiež celkom ujde, aj keď jeden akože prekvapivý zvrat nebol vôbec prekvapivý, no mne sa na to príjemne pozeralo, vedel by som si predstaviť s ústrednou dvojkou filmovú sériu alebo aj seriál.

Bezstarostná (1995)

Mám rád čierne komédie a úvod vyzerá sľubne, no v polovici som stratil prehľad, čo je skutočnosť a čo sen a už ma to úplne prestalo baviť.

Skica smrti 2 (1995) (TV film)

Očitý svedok, ktorý je slepý, to je určite veľmi originálny námet na film, no ako blbo to znie, tak vyznieva aj celý film...

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Kým jednička bola akčná pecka, ktorá po celý čas nestrácala dych, dvojka už začínala trochu nudiť a trojka už absolútne nič zaujímavé nepredviedla, štvorka je plná zbytočnej vaty a keď dôjde na akciu, tak som sa pri nej nudil ešte viac ako pri dialógových scénach. Už fakt stačilo. 50%