Bohemian Rhapsody (2018)

Ok, ok... Rami Malek hraje parádně, Marc Martel zpívá parádně... ale nějak mi to nesedlo.

Milada (2017)

Příběh Milady Horákové podle mě nepotřebuje dojemně a podbízivě natočené scény. Byl bych radši, kdyby film natočili z jejího pohledu tak, aby nás to vtáhlo do děje a my se s ní sžili. A pár věcí se povedlo, za mě jedničkový výkon předvedla Jitka Smutná, tu mrchu jsem jí prostě věřil.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Ve srovnání s žebříčkem top 200 to není nic extra... filmově moc nepřekvapilo, ale ve svém žánru pecka.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Nejvíc se mi na filmu líbí, že i když je to pohádka, nedělá z vás pitomce. Postavy toho říkají přesně akorát dost, abyste si zbytek domysleli - nikdo neříká životní pravdy ani motivační proslovy jak je to v posledních letech zvykem. Příběh je skoro klasická pohádka (z takových těch drsnějších), která je ale originální, zajímavá. Pro mě Burtonovská jednička.

Smrtelné historky (2016)

Myslím, že základní problém tady je v reklamě na tenhle film, vypadá to na černě komediální zážitek, ale ve filmu je toho víc, no. A lidi to nečekaj, dokonce na to, řežisér na Febiu říkal, berou děti. Ale stačila by udělat správná reklama a chodili by dospělí fandové animací :) Druhá povídka je víc než ostatní nádherně kreslená, krávy mi tam připomínaly animace od Studia Ghibli, dokonce možná hežčí. Opravdu je film víc než o čem jiném o tom, co a jak jde animovat/o filmových efektech.

Nana (2005)

Manga na plátně :)

Room (2015)

V podstatě dva filmy v jednom. Jiní autoři by to asi fakt natočili jako dva filmy, ale takhle mi to dávalo smysl a dokonce se mi to i líbilo víc než kdyby dvě části příběhu byly oddělené nebo se film věnoval jen jedné z nich.

Most špiónů (2015)

Od filmu přemýšlím jak moc z toho jsou skutečné události, vymyšlené události a veřejnosti nakrmené události, nevím no.

Dánská dívka (2015)

Alicia Vikander v tomhle filmu válí! Z její strany přehlídka emocí a vývoj postavy jako jsem možná nikde jinde neviděl.