predsedajs

Česko
Fire, exclamation mark...

<< předchozí 1 2
    • 15.8.2011  22:33

Drsný, politicky nekorektní a bohužel až příliš pravdivý obraz hnoje jménem korupce. V Brazílii krutá realita, u nás (a i jinde v Evropě) nedaleká budoucnost? Film pro všechny, kteří nejsou líní se dvě hodiny zamyslet... Jsem rád, že aspoň někde se najde odvážný člověk, který dokáže bez kompromisů vyjádřit nekonformní myšlenku. 9/10

• 20.11.2010  12:05
    Drtivá porážka (TV pořad) (2009)

O dost lepší než americká verze. Richard Hammond a britský humor vytáhli drtivou porážku na 70%.

• 30.10.2010  18:46

Film, který se mi přesně trefil do nálady. Rozpočet minimální, Freeman bezkonkurenční, Vega krásná a soundtrack úžasný. Koncentrovaný optimismus neškodí v jakémkoli množství :) Závěrečné poselství sice není nic nového pod sluncem, ale je dobře podané a na mě sedí jako ulité.

• 30.10.2010  17:58

Lehce nadprůměrná mozaika, která v závěru ztrácí moment překvapení. Na 3,5 hvězdy to ale stačí.

• 18.10.2010  00:06
    Neodvolatelná mise (TV film) (2000)

Samostatně by to bylo na čtyři hvězdy, ale chtě nechtě musím srovnávat s originálem. Je to sice jeho skoro věrná kopie, ale remake je chudší o zajímavou kameru, Henryho Fondu a i ostatní herecké výkony mi přišly v originálu tak nějak opravdovější. Lepší 3*

• 17.10.2010  00:23
    Obchod (amatérský film) (2006)

Pobavil jsem se, některý "podprahový signály" byly opravdu zásadní :) a za peckovní titulky hvězda navíc.

• 17.10.2010  00:00
    Test (2003)

Začátek filmu byl hodně dobrý, pro někoho nudný a překombinovaný závěr mi přišel taky v pohodě, Al Pacino i Farrell zahráli perfektně, takže u mě spokojenost. Všechno je test . . .

• 15.10.2010  22:57

Film, který se rozhodně vymyká standardní porevoluční české produkci. Oceňuju odvahu natočit film z prostředí terapeutické komunity, těžkou atmosféru, realističnost a hlavně super herecké výkony - Langmajer, Švehlík, Stránský, Budař, Issová... jediný mínus je opravdu nedotažená krimi pointa. I tak nemusím přivírat oči a s čistým svědomím dávám čtyři hvězdy.

• 9.10.2010  22:43

Podle mě nejlepší western všech dob. Smekám a hluboce se klaním před Ennio Morriconem, jehož filmová hudba se rovná absolutní dokonalosti, před Leoneho detailností a Eastwoodovým herectvím. Musím si ještě v tomhle žánru doplnit znalosti a skouknout některá významná díla, ale na prvním místě mého westernového žebříčku se asi nic měnit nebude. 100% "Když máš střílet, tak střílej a nekecej."

• 4.10.2010  00:08
    Wallander (TV seriál) (2008)

Tak tenhle švédsko-anglický mix mě fakt dostal. Od precizních úvodních titulků, přes pěknou kameru, nádherné švédské exteriéry, až po Kennetha Branagha, který snad roli inspektora Wallandera ani nehraje, ale přímo žije, až tak je jeho herectví uvěřitelné. Není to žádná nablýskaná CSI, ale syrová kriminálka ze severu. Naprosto banální scény, které by mě v jiných seriálech přišly jako zbytečná nudná vata (např. jízda autem, příchody domů), mě tady díky krásné kameře a skvělému Branaghovi skoro fascinují. Dál už se nebudu rozepisovat, protože StarsFan vystihla moje dojmy mnohem líp. Jasných 5, místo v mých top seriálech a modlím se za další pokračování.

• 3.10.2010  12:34

Tenhle film mě velice potěšil a překvapil hlavně zajímavm námětem, a výbornými hereckými výkony, především Čestmír Řanda si roli gangstera vychutnal. Závěr mi sice k celému filmu nesedl, i tak je to rozhodně nadprůměrná komedie.

• 30.9.2010  21:02

Znovu jsem objevil takový zaprášený klenot. Příběh odehrávající se prakticky celý ve třech místnostech, výborné herecké výkony a psychologie postav a super hustá atmosféra. Představuju si sám sebe v roce 1964 v jednom z mnoha new yorských kin. Jak by na mě ten film působil? Zničení světa je prakticky nemožné, ale je selhání vyloučeno?

• 28.9.2010  22:39

Tenhle film mě tak nějak záhadně minul, humor se mě příliš nedotkl a příběh včetně závěru mi přišel takový divný. Za za pár dní si z něj budu pamatovat jen výborného Miroslava Táborského.

• 28.9.2010  15:38
    Eurotrip (2004)

V žánru teenagerská komedie je to jednoznačný nadprůměr, bylo tam sice pár jalových scén, ale jako celek by to vyšlo tak na 75%. Jo, je zajímavý, že v každé evropské metropoli je kus Prahy. :)

• 20.9.2010  21:10
    Kriminálka Staré Město (TV seriál) (2010)

Zas taková mizérie to nebyla, jo zápletka byla dooost jednoduchá a herci toho zatím taky moc nepředvedli. Kamera a noční Bratislava celkem ujdou a když se k tomu přidá zajímavá hudba, tak je to jakž takž koukatelný. Dám tomu příští týden ještě jednu šanci.

• 18.9.2010  23:21

Nemůžu si pomoct, ale musím dát pět hvězd. U animáku jsem se takhle dlouho nenasmál (pokud vůbec), příjemná a neokoukaná animace, perfektní souboje, výborné fórky a atmosféra. Právě ta mi u posledních výtvorů v žánru chyběla. Nejlepší scény: "snový" úvod a souboj Poa a Sifua o koláček. Opravdu jsem se moc dobře pobavil. 90%

• 13.9.2010  23:10

I mě John Keating přesvědčil, abych využil dne. Díky, můj kapitáne. “But only in their dreams can men be truly free It was always thus and always thus will be.”

• 10.9.2010  23:35

V takové situaci, jaká je v Riu, se opravdu nedá bojovat se zločinem normálními prostředky. Perfektně odvyprávěný, napůl dokumentární příběh brazilské speciální jednotky BOPE, která jediná je hrozbou pro drogové bossy ve favelas. Film mě strhnul hlavně scénářem a hereckým výkonem Wagnera Moura. Žít na takovém místě bych rozhodně nechtěl. 90%

• 9.9.2010  22:03
    Gulášek za 750 miliónů (TV film) (2010)

Zásadní věta na závěr: "Národ má takové politiky, jaké si zaslouží." Odpovědi některých lidí byly opravdu neuvěřitelné. Syrový průzkum v rámci specifické sorty obyvatelstva - návštěvníků předvolebních mítinků. Publicisticky velmi zajímavý, politicky děsivý. Snad se to letos otočilo lepším směrem... uvidíme. Úprava srpen 2012: neotočilo.

• 5.9.2010  22:08
    Gympl (2007)

Ve srovnání se Snowboarďáky a mnoha dalšími českými filmy pro tuhle cílovou skupinu je to jasný nadprůměr. Matonohův příběh je sice mizernej a ohranej, ale i tak to vyjde na solidní 3,5 hvězdy. Dobrej soundtrack nakonec zaokrouhlil hodnocení nahoru.

• 26.8.2010  10:56

Výborný Christoph Waltz, zajímavá linie se Shoshannou. Přesně nevím, co filmu vytknout, ale prostě jsem neměl ten "pětihvězdičkový pocit".

• 23.8.2010  23:40
    Komando (1985)

Arnoldovy suché hlášky, výborná "osmdesátková" hudba Jamese Hornera a závěrečná čistka na ostrově. I po pětadvaceti letech se u toho dá vypnout mozek a dobře se bavit. Klasika žánru. 3,5*

• 22.8.2010  22:39
    Hvězdná brána: Atlantida (TV seriál) (2004)

První řada mě hooodně překvapila. Docela jsem se bál, jestli se ještě dá něco kloudného z námětu Hvězdné brány vyvařit. A tvůrci první řady mě jasně přesvědčili, že dá. Herci jsou velice sympatičtí (hlavně intoš McKay sype jednu hlášku za druhou, sekunduje mu druhý Čech ve vesmíru, doktor Radek Zelenka). Většina epizod byla nad průměrem SG-1 a závěrečný "trojdíl" byl opravdu výborný. Pro mě zatím 90%, uvidíme jak budou vypadat další série . . . Po shlédnutí všech sérií pasuji SGA na svůj nejoblíbenější sci-fi seriál. Sice se vyskytlo několik slabších dálů a některé hodně slabé, ale budu dělat, jako že jsem je neviděl. :) Prostřední a závěrečné dvojdíly byly perfektní ve všech sériích, nejlepší postavy jsou s přehledem McKay a Zelenka a překvapivě Todd. Škoda, že se asi díky krachu MGM nedočkáme filmového pokračování...

• 22.8.2010  00:27
    Hard Boiled (1992)

Množství kulek a mrtvol větší než malé... přestřelky jsou bombastické a hlavní hrdinové taky nebyli špatní, ale to je asi tak všechno. Stále dokola opakující se hudba rozhodně filmu na kvalitě nepřidala a dějově to taky nebyla žádná sláva. Potřeboval bych nějaký zásadnější důvod pro všechno to střílení. Počet mrtvol: 307 (by Satan)

• 21.8.2010  21:42
    Lví král (1994)

Klasická Disneyovka s výbornou hudbou Hanse Zimmera a písničkami Eltona Johna, které do filmu podle mě perfektně zapadly. Samozřejmě, že příběh je trochu jednodušší a moralizující, ale tak to má u animáků být. Až se budu chtít hluboce zamyslet, pustím si třeba Schindlerův seznam. Bavil jsem se doslova královsky, takže za pět.

• 20.8.2010  23:38

Velice solidní parodie, u které jsem se rozhodně nenudil. Spousta suchého anglického humoru, Oldřich Nový jako člen orchestru a Jan Skopeček jako sluha byli excelentní. "Vyloučíme-li všechny osoby, které zločin spáchat nemohly, dojdeme k závěru, že ho mohl spáchat kdokoli jiný."

• 19.8.2010  23:03

""Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten je skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry! A když uvalím svou mstu na Tebe, seznáš že jméno mé je Bůh." Ezechiel 25,17" Jules Winnfield Třeba k tomu někdy v budoucnu, po mnoha opakováních tohoto klenotu napíšu něco chytřejšího... Všim sis před mým domem cedule s nápisem "Sklad mrtvejch negrů"?

• 17.8.2010  21:21
    Gremlins 2 (1990)

Sice slabší a míň horové než jednička, ale je tam hromada povedených fórků a odkazů na jiné hity osmdesátých let. Rozhodně jsem se nenudil :)

• 16.8.2010  23:36
    Gremlins (1984)

Začátek trochu pomalejší, ale pak se podivná kombinace hororu a komedie rozjede ve slušnou a hlavně zábavnou podívanou. Je to takové trhlé a nenáročné, ale nápad výborný, některé scény mě opravdu dostaly (baroví povaleči, kino...). Jerry Goldsmith to nakonec soundtrackem zaokrouhlil nahoru.

• 16.8.2010  00:15
    Big Lebowski (1998)

Tak tenhle film šel úplně mimo mě. Herecký výkony Bridgese a hlavně Goodmana byly sice skvělý, ale mně to prostě nepřišlo vtipný. Každý ten film vychvaloval až do nebe, ale pro mě je to jedno velké zklamání, bohužel. Třemi slovy: výborně zahraná nuda.

<< předchozí 1 2